nogomet lopta liga prvaka HNL
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Union Berlin pobijedio Leipzig 2-1

U posljednjem subotnjem susretu trećeg kola Bundeslige nogometaši Union Berlina su pred svojim navijačima bili bolji od Leipziga s 2-1.

Dvojica igrača bila su kobna po goste i to unutar samo sedam minuta prvog poluvremena. U 32. je na asistenciju Beckera strijelac bio Siebatcheu, dok su u 38. minuti samo zamijenili uloge i zabili za 2-0.

Do kraja susreta gosti su tek smanjili rezultat, u 83. minuti je strijelac bio Orban, ali do trećeg remija na startu sezone Leipzig ipak nije stigao. Ta momčad je i dalje bez pobjede u Bundesligi, dok je Union Berlin sa sedam bodova trenutačno izjednačen na vrhu s Borussijom (M) i Mainzom.

Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol je počeo utakmicu za Leipzig, ali je i zamijenjen početkom drugog poluvremena.

Kolo završava u nedjelju utakmicama Eintracht – Köln i Bochum – Bayern.

Bundesliga, 3. kolo:

Union Berlin – Leipzig 2-1 (Siebatcheu 32, Becker 38 / Orban 83)

Borussia (D) – Werder 2-3 (Brandt 45+2, Guerreiro 77 / Buchanan 89, Schmidt 90+3, Burke 90+5)

Bayer – Hoffenheim 0-3 (Baumgartner 9, Kramarić 34, Rutter 78)

Wolfsburg – Schalke 0-0

Augsburg – Mainz 1-2 (Demirović 35 / Onisiwo 31, Lee Jae Sung 90+3)

Stuttgart – Freiburg 0-1 (Grifo 11)