Andrej Kramarić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Gol Kramarića, nevjerojatni preokret Werdera u Dortmundu

Hrvatski nogometaš Andrej Kramarić postigao je jedan pogodak u pobjedi njegovog Hoffenheima u Leverkusenu kod Bayera od 3-0, u dvoboju trećeg kola njemačke Bundeslige.

Hoffenheim je time upisao drugu pobjedu u sezoni, dok je Bayer jedina momčad lige koja ima tri poraza u tri utakmice.

Gotovo cijeli put prema tri boda Hoffenheim je prevalio u prvom poluvremenu. Tada je, naime, Bayer napadao, a gosti su zabijali pogotke. U devetoj minuti sjajno je petom, sa sedam-osam metara, pogodio Baumgartner, dok je u 34. minuti bilo 2-0.

Kabak je probio desnu stranu i poslao ubačaj u domaći šesnaesterac. Vratar Bayera nije uspio doći do lopte, ali ju je zato dočekao Kramarić i iz blizine glavom postigao svoj prvi pogodak u sezoni. Na samom kraju prvog dijela postigao je Hoffenheim novi pogodak, ali je poništen zbog prethodnog prekršaja.

Pobjednik je i definitivno odlučen u 78. minuti kada je fantastičan pogodak postigao Rutter, koji je raspalio s 15-ak metara iskosa te je pogodio suprotne rašlje. Prije driblinga i udarca Ruttera je uposlio Kramarić.

Nevjerojatna se utakmica dogodila u Dortmundu gdje je Borussia mirno plovila prema nastavku pobjedničkog niza. Golovima Brandta i Guerreira je vodila 2-0 do 89. minute. Domaći navijači vjerojatno nisu bili krajnje uzbuđeni ni kada je u 89. minuti Buchanan postigao gol za 2-1 jer se očekivalo kako će to biti počasni pogodak gostiju.

No, u nadoknadi se dogodio nevjerojatni obrat. Prvo je Schmidt u 93. izjednačio, dok je Škot Burke u 95. zabio za senzaciju i slavlje povratnika u Bundesligu.

Hrvatski trener Niko Kovač i njegov Wolfsburg još su uvijek u potrazi za premijernom pobjedom. U ovom kolu Wolfsburg je odigrao domaćih 0-0 protiv Schalkea pa tako Wolfsburg ima dva remija i poraz u tri odigrane utakmice. Hrvatski nogometaši Josip Brekalo i Bartol Franjić ostali su na domaćoj klupi tijekom cijelog susreta.

Talijan Grifo je zabio za pobjedu Freiburga kod Stuttgarta od 1-0, a hrvatski nogometaš Borna Sosa je za domaći sastav igrao do 71. minute.

Kolo završava u nedjelju utakmicama Eintracht – Koeln i Bochum – Bayern.

Bundesliga, 3. kolo:

Borussia (D) – Werder 2-3 (Brandt 45+2, Guerreiro 77 / Buchanan 89, Schmidt 90+3, Burke 90+5)

Bayer – Hoffenheim 0-3 (Baumgartner 9, Kramarić 34, Rutter 78)

Wolfsburg – Schalke 0-0

Augsburg – Mainz 1-2 (Demirović 35 / Onisiwo 31, Lee Jae Sung 90+3)

Stuttgart – Freiburg 0-1 (Grifo 11)