Andrej Kramarić (arhivska fotografija) / Foto:Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Kramarić strijelac za Hoffenheim, Mainz i Augsburg osigurali opstanak, Werder iznad ponora ispadanja

U predzadnjem kolu Bundeslige Mainz i Augsburg su osigurali opstanak, a Werder Bremen je ostao visiti nad ponorom ispadanja iz prve lige.

U derbiju začelja, Werder je napetoj i emocijama napunjenoj utakmici izgubio s 3:1 od Mainza u Mainzu. Mainz je tako osigurao opstanak dok Werderu još ostaje nada u kiks Fortune kako bi izborio mjesto za doigravanje za opstanak u prvoj ligi.

U drugom derbiju začelja u ovom kolu, Fortuna je u Düsseldorfu odigrala tek 1:1 s Augsburgom. Sreća nije bila na strani Fortune, čiji igrači su pružili dobru igru te promašili niz zrelih prilika. Domaćini su i prvi postigli zgoditak u 7. minuti, ali je sudac naknadno poništio zgoditak Henningsa nakon što je netko od njegovih suigrača prije igrao rukom. Nakon toga su gosti poveli u 10. minuti da bi Fortuna u 25. minuti, opet preko Henningsa, postigla izjednačujući zgoditak. Na kraju je  ostao rezultat 1:1, kojim je momčad Tima Jedvaja, koji zbog kartona nije nastupio, također osigurala opstanak.

U posljednjem kolu Fortuna gostuje kod Union Berlina, a Werder dočekuje momčad Kölna.

Dortmund je nakon prošlotjednog posrtanja iskazao snagu i slavio na teškom gostovanju u laipzigu pobjednom od 2:0 nad RB Leipzig. Bivši Dinamovac Dani Olmo igrao je od 39. minute.

U Kölnu su FC Köln i Eintracht podijelili bodove rezultatom 1:1. Tim rezultatom su i ugašeni snovi frankfurtske momčadi za nastupom iduće sezone u Europskoj ligi.

Wolfsburg je napravio značajan iskorak korak prema Europskoj ligi, svladavši u gostima Schalke sa 4-1.  Za Wolfsburg su cijeli susret odigrali Josip Brekalo i Marin Pongračić.

U Hoffenheimu je momčad Andreja Kramarića slavila s uvjerljivim rezultatom od 4:0 nad Union Berlinom, a Kramarić je bio strijelac jednog zgoditka i po ocjenama komenatora najbolji igrač utakmice.

Prvak Bayern je sa lakoćom slavio kao domaćin nad Freiburgom od 3:1, a dvostruki strijelac je bio Lewandowski. Zbog ozljede, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije bio u sastavu Bayerna.