Navijači Eintrachta (Ilustracija) / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Hrvatski stoper pogotkom u 75. minuti donio bod Eintrachtu iz Frankfurta, pobjeda Leipziga protiv Freiburga

Hrvatski stoper Hrvoje Smolčić bio je strijelac gola za Eintracht iz Frankfurta u 2-2 (0-1) remiju na gostovanju kod Werdera u Bremenu u susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Smolčić je pravovremeno utrčao pred sam gol domaćih te glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2-2 u 75. minuti, a bio je to njegov prvi bundesligaški gol u karijeri. Domaći su vodili sa 2-0 golovima Duckscha (45+2-11m) i Borrea (50), da bi na 2-1 smanjio Skhiri (65).

Smolčić je odigrao čitav susret za Eintracht koji je sedmi sa 18 bodova, dok je Werder 12. sa 11 bodova.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili na vrh ljestvice sigurnom 4-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Uniona iz Berlina. Pogotke za Bayer postigli su Grimaldo (23), Kossounou (57), Tah (73) i Tella (83).

Vodeći Bayer, kod kojega je Josip Stanišić ostao na klupi, sada ima 31 bod, samo dva manje od maksimuma, a dva više od drugog Bayerna, dok je Union, zqa koji je Josip Juranović odigrao prvo poluvrijeme, pao na dno sa samo šest bodova, koliko ima i pretposljednji Koeln.

Leipzig bolji od Freiburga

U posljednjoj utakmici 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je svladao Freiburg sa 3-1 (1-1).

Domaće je u prednost doveo Simons (6), u samoj završnici prvog poluvremena poravnao je Roehl (45+6) da bi Openda (79-11m) i Baumgartner (80) s dva gola u razmaku od 100 sekundi ipk osigurali pobjedu RB Leipziga.

RB Leipzig je sada četvrti sa 23 boda, jednim manje od trećeg Stuttgarta, dok je Freiburg osmi sa 14.

Na vrhu je Bayer sa 31 bodom, dva manje ima drugi Bayern.

REZULTATI 11. KOLA,
Petak:
Borussia M. - Wolfsburg 4-0 (Čvančara 16, Reitz 42, Honorat 64, Plea 71)
Subota:
Bayern - Heidenheim 4-2 (Kane 14, 44, Guerreiro 72, Choupo-Moting 85 / Kleindienst 67, Beste 70)
Augsburg - Hoffenheim 1-1 (Demirović 53 / Weghorst 23)
Stuttgart - Borussia D. 2-1 (Undav 42, Guirassy 83-11m / Fullkrug 36)
Darmstadt - Mainz 05 0-0
Bochum - Koeln 1-1 (Daschner 25 / Selke 54)
Nedjelja:
Bayer - Union Berlin 4-0 (Grimaldo 23, Kossounou 57, Tah 73, Tella 83)
Werder - Eintracht F. 2-2 (Ducksch 45+2-11m, Borre 50 / Skhiri 65, Smolčić 75)
RB Leipzig - Freiburg 3-1 (Simons 6, Openda 79-11m, Baumgartner 80 / Roehl 45+6)