BUNDESLIGA: Eintracht slavio u susjedskom derbiju protiv Mainza, Borrusia (M) uzela bod u gostima kod Hoffenheima

Arminia, pretposljednja momčad Bundeslige, iznenadila je nogometaše Leipziga u 17. kolu Bundeslige te je slavila na gostovanju s 2-0.

Golovi su postignuti u drugom poluvremenu, a gosti su poveli u 57. minuti golom Serre. Od 70. su gosti imali igrača manje (Klos), ali ne samo da Leipzig takvo što nije iskoristio, već je Arminia povećala vodstvo u 75. minuti pogotkom Okugawe.

Arminia je time upisala tek treću pobjedu u sezoni, a cijelu utakmicu za Leipzig je odigrao hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Uoči ovog kola Hoffenheim je imao odličan prvenstveni niz te je pobijedio četiri puta u posljednjih pet nastupa (uz samo jedan remi). Dobar niz je bio opasno ugrožen jer je Borussia iz Mönchengladbacha, golom Emboloa u 35. minuti, kao gost kod Hoffenheima vodila sve do sudačke nadoknade.

No, Hoffenheim se u 91. minuti ipak spasio poraza, a gol za konačnih 1-1 je zabio Akpoguma koji je u igru ušao tek nekoliko minuta ranije. Hrvatski nogometaš Andrej Kramarić je za domaći sastav odigrao svih 90 minuta.

Eintracht se probio na peto mjesto ljestvice nakon što je, na domaćem terenu, s minimalnih 1-0 bio bolji od Mainza. Gol vrijedan tri boda zabio je Lindstroem u 34. minuti, dok je istim rezultatom Union Berlin slavio kod Bochuma. U tom je susretu jedini gol dao Kruse u 16. minuti.

Greuther Fürth je doma odigrao 0-0 protiv Augsburga te je osvojio tek peti bod u sezoni.