Navijači Herthe (ILUSTRACIJA)/ Foto: Preslik FM

BUNDESLIGA: Berlinska Hertha preokretom do pobjeda protiv Borussije (D)

U posljednjem subotnjem susretu 17. kola Bundeslige nogometaši Herthe su na domaćem terenu u Berlinu svladali dortmundsku Borussiju s 3-2.

Na poluvremenu su gosti vodili pogotkom Brandta iz 31. minute, ali u nastavku, od 51. do 69. minute, uslijedio je veliki preokret. Prvo je za 1-1 zabio Alžirac Belfodil, dok je potom dva gola za 3-1 Herthe postigao Marco Richter.

Sve što je Borussia (D) do kraja napravila jest smanjiti na 2-3, ali i jedan bod je ostao nedohvatljiv. Hrvat Marin Pongračić je odigrao cijelu utakmicu za poraženi sastav.

Borussia (D) je ostala druga na ljestvici, ali s ogromnim zaostatkom za Bayernom (43-34 bodovi). Ovom pobjedom Hertha je skočila na 11. mjesto ljestvice.

Ranije ove subote najveće je iznenađenje priredila Arminia, pretposljednja momčad Bundeslige, koja je na gostovanju pobijedila Leipzig s 2-0. Golovi su postignuti u drugom poluvremenu, a gosti su poveli u 57. minuti golom Serre. Od 70. su gosti imali igrača manje (Klos), ali ne samo da Leipzig takvo što nije iskoristio, već je Arminia povećala vodstvo u 75. minuti pogotkom Okugawe.

Arminia je time upisala tek treću pobjedu u sezoni, a cijelu utakmicu za Leipzig je odigrao hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Uoči ovog kola Hoffenheim je imao odličan prvenstveni niz te je pobijedio četiri puta u posljednjih pet nastupa (uz samo jedan remi). Dobar niz je bio opasno ugrožen jer je Borussia iz Mönchengladbacha, golom Emboloa u 35. minuti, kao gost kod Hoffenheima vodila sve do sudačke nadoknade.

No, Hoffenheim se u 91. minuti ipak spasio poraza, a gol za konačnih 1-1 je zabio Akpoguma koji je u igru ušao tek nekoliko minuta ranije. Hrvatski nogometaš Andrej Kramarić je za domaći sastav odigrao svih 90 minuta.

Bundesliga, 17. kolo:

Hertha – Borussia Dortmund 3-2 (Belfodil 51, Richter 57, 69 / Brandt 31, Tigges 83)

Leipzig – Arminia 0-2 (Serra 57, Okugawa 75)

Eintracht – Mainz 1-0 (Lindstroem 34)

Hoffenheim – Borussia (M) 1-1 (Akpoguma 90+1 / Embolo 35)

Bochum – Union Berlin 0-1 (Kruse 16)

Greuther Fürth –  Augsburg 0-0