Navijači Eintrachta jedini na visini u Commerzbank Areni / Foto: Fenix (SIM)

BUNDESLIGA: Eintracht bez pobjede, Borussija Mönchengladbach i Wolfsburg na vrhu

Nogometaši Borussija Moenchengladbach i Wolfsburga upisali su pobjede u nedjeljnim susretima sedmog kola Bundeslige probivši se na prve dvije pozicije na ljestvici.

Borussija Mönchengladbach je s uvjerljivih 5-1 svladala Augsburg i nakon sedam kola je vodeća momčad njemačkog prvenstva. I to prvi put nakon travnja 1984. godine.

Domaća momčad je već nakon nešto više od 12 minuta igre imala tri gola prednosti zahvaljujući pogocima Zakarije (2) i dvostrukog strijelca Hermanna (8, 13). Do kraja prvog dijela još je i Plea (39) iskoristio pogrešku gostujućeg vratara Koubeka za 4-0. Na 4-1 smanjio je Niederlechner (80), a konačnih 5-1 postavio je Embolo (83). Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za Augsburg.

Tri boda je osvojio i Wolfsburg koji je pred svojim navijačima porazio Union Berlin sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Wout Weghorst u 69. minuti na asistenciju Josipa Brekala koji je ušao u igru dvije minute prije toga.

U zadnjem susretu Eintracht i Werder su odigrali 2-2. Gosti su poveli, Eintracht je potom okrenuo rezultat, no Werder je u sudačkoj nadoknadi izvukao bod.

Borussia Moenchengladbach vodi sa 16 bodova, Wolfsburg ima 15 bodova, a zatim slijedi skupina od pet klubova u kojoj su Bayern, Freiburg, RB Leipzig, Schalke i Bayer sa po 14 bodova.

REZULTATI:
Borussia M. - Augsburg   5-1 (Zakaria 2, Hermann 8, 13, Plea 39, Embolo 83 / Niederlechner 80)
Wolfsburg - Union Berlin 1-0 (Weghorst 69)
Eintracht - Werder       2-2 (Rode 55, Silva 88 / Klassen 27, Rašica 90+1-11m)

U subotu:
Bayern - Hoffenheim      1-2 (Lewandowski 73 / Adamyan 54, 79)
Bayer Lev. - RB Leipzig  1-1 (Volland 66 / Nkunku 78)
Frieburg - Borussia Dor. 2-2 (Waldschmidt 55, Akanji 90-ag / Witsel 20, Hakimi 67)
Paderborn - Mainz        1-2 (Zolinski 14 / Quaison 8, Brosinski 32-11m)
Schalke - Koeln          1-1 (Serdar 71 / Hectro 90+1)