Arhivska snimka derbija / Foto: Preslik BD

BUNDESLIGA: Bayern u derbiju u gostima pobijedio Borussiju (D), Hoffenheim doma savladao Eintracht

U velikom derbiju 14. kola Bundeslige Bayern je slavio kod Borussije u Dortmundu s 3-2 i izvojio se na vrhu ljestvice.

Bavarci su dobili i sedmi uzastopni derbi protiv Borussije, a četvrti u nizu na Vestfallen stadionu.

Julian Brandt je u petoj minuti doveo Borussiju u vodstvo, a samo četiri minute kasnije izjednačava Robert Lewandowski. Minutu prije kraja prvog dijela Kingsley Coman dovodi Bayern u vodstvo, da bi u 48. minuti poravnao Erling Haaland. Pobjedu Bayernu u uzbudljivoj utakmici donosi Lewandowski iz penala u 77. minuti nakon igranja rukom Hummelsa.

Marin Pongračić je ostao na klupi Borussije, dok je Josip Stanišić izvan sastava Bayerna zbog ozljede.

Ostale utakmice

Nogometaši Hoffenheima slavili su s 3-2 doma protiv frankfurtskog Eintrachta i probili se na četvrto  mjesto.

Hoffenheim je loše započeo utakmicu i Borre je 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi domaćini do 59. minute zabili čak tri gola i osigurali pobjedu.

Andrej Kramarić je za domaće ušao u igru u 73. minuti, dok je Kristijan Jakić izašao iz igre u 68. minuti za goste.

Bayer je u Leverkusenu s čak 7-1 pobijedio “fenjeraša” Greuther Furtha, koji je nakon 14 kola na samo jednom bodu i trebat će mu čudo da se spasi.

Za “apotekare” je Čeh Patrick Schick zabio zadnja četiri gola na utakmici.

Mainz je kod kuće razbio Wolfsburg s 3-0, Bochum je slavio kod Ausgsburga s 3-2, dok su Arminia i Koeln igrali 1-1.

Bayern vodi s 34 boda, a Borussija je druga s 30.

1. Bayern München 14 11 1  2  45:15  34
  2. Borussia Dortmund 14 10 0  4  35:22  30
  3. Bayer Leverkusen 14 8  3  3  35:19  27
  4. Hoffenheim 14 7  2  5  30:22  23
  5. Union Berlin 14 6  5  3  22:20  23
  6. Freiburg 13 6  4  3  19:13  22
  7. Mainz 14 6  3  5  20:14  21
  8. Wolfsburg 14 6  2  6  15:20  20