Nogometaši Manchester Cityja novi su klupski prvaci svijeta nakon što su u finalnom ogledu u saudijskom gradu Jeddah pobijedili brazilski Fluminense sa 4-0 / Foto: Anadolu

BRAVO: Mateo Kovačić ušao u povijest

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić upisao se u povijest kao prvi nogometaš koji je titulu klupskog prvaka svijeta osvajao s tri različita kluba.

Kovačić je treći naslov osvojio večeras u dresu Manchester Cityja koji je u finalu u saudijskom Jeddahu pobijedio brazilski Fluminense sa 4-0.

“Kova” je prije toga trofej klupskog svjetskog prvaka u dva navrata osvajao i s Real Madridom (2016, 2017), a jednom i u dresu Chelsea (2021).

Mateo Kovacic
Mateo Kovačić u bijelom dresu Manchester Cityja (ILUSTRACIJA / Foto: Anadolu

Do sada je bio u društvu osmorice igrača koji su osvojili trofej s dva različita kluba, a to su Dida (Corinthians, Milan), Danilo (Sao Paulo, Corinthians), Fabio Santos (Sao Paulo, Corinthians), Thiago Alacantara (Barcelona, Bayern München), Toni Kroos (Bayern, Real Madrid), Ronaldo (Manchester United, Real Madrid), Xherdan Shaqiri (Bayern München, Liverpool), David Alaba (Bayern München, Real Madrid).

Ujedno je to bio Kovačićev 19. klupski trofej. U Dinamo je osvojio dva prvenstva i dva hrvatska Kupa, s Real Madridom je osvojio tri Lige prvaka, dva klupska SP-a, dva europka Superkupa, Primeru i španjolski Superkup, u dresu Chelsea Ligu prvaka, Europsku ligu, klupsko SP, te europski Superkup, dok je s Manchester Cityjem osvojio europski Superkup i sada klupsko SP.

Kovačić ima i tri medalje u dresu hrvatske reprezentacije – svjetsko srebro 2018. godine, svjetsku broncu 2022. godine, te srebro iz Lige nacija ove godine.

Ukupno je u dresu hrvatske vrste upisao 97 nastupa i postigao pet golova.