Braća Adam i Zvonimir Živić donijeli pobjedu Croatiji Bietigheim

U utakmici protiv nekada renomiranog kluba SpVgg 07 Ludwigsburg, Croatia Bietigheim se prilično mučila, posebno u prvom poluvremenu.

Gosti se nisu došli braniti, što bi se moglo očekivati, ako se uzme u obzir da na ljestvici stoje veoma loše, a i jesenski susret istih protivnika završio je za njih katastrofalnih 0:5 na njihovom stadionu u Ludwigsburgu.

Igra Croatia nije ovoga puta bila na svojoj razini. Puno se griješilo, kako u obrambenim redovima, tako i u završnici. Hrvatska igrec bietigeim 1momčad je imala veći posjed lopte, ali realizacija je bila jednaka nuli.
Osjetili su to akteri iz Ludwigsburga, stvorili nekoliko prilika, a jednu takvu i realizirali u desetoj minuti, kada je obrambeni red Croatije u potpunosti zakazao.

Neobično, ali na odmor je Croatije otišla sa zaostatkom, pa je bilo prilika da u svlačionici padnu i “teške riječi”.
Izgleda da je “uzbuna” u svlačionici imala smisla. Trener George Carter nije bio zadovoljan učinkom, u nastavku su se domaći akteri probudili, igra je dobila svoj smisao, redali su se napadi jedan za drugim, da bi već u šestoj minuti nastavka zazvonilo u protivničkoj mreži.

Adam Živić jednim krasnim uletom s desne strane (na slici) na asistenciju njegova brata Zvonimira glavom poravnava rezultat. Od tada se igra uglavnom usredotočuje na protivnička vrata, a gosti se zadovoljavaju uglavnom kontrama bezopasnim za Croatijinog vratara Leona Doblera.

A onda Zvonimir Živić (na slici) u svom poznatom maniru, varkom zaobilazi protivničkog vratara, te ukucava u 80. minuti u protivničku mrežu i donosi vodstvo Hrvatskoj momčadi, što je ujedno i krajnji rezultat.
Gledatelji domaćih na kraju su zadovoljno zapljeskali pobjednicima, a tri važna boda su upisana.
Do kraja proljetnog dijela vjerojatno će se voditi neizvjesna borba između Kornwestheima i Croatie, dvojice rivala na čelu Bezirkslige Enz/Murr.

NK Croatia Bietigheim: Leon Dobler, Mario Teusch(Gianluca Annunziata), Fabio Tricarico (Kevin Carter) Adam Živić (Krešimir Trepšić), Nikolaos Tsiolakidis, Fabijan Kraljević, Ozan Pralak, Sezgin, Zvonimir Živić, Daniel Divković, Gino Russo.

Svoju sljedeću prvenstvenu utakmicu Croatia Bietigheim igra na domaćem terenu u nedjelju 14.travnja u 15.00 sati protiv gradskog rivala FSV 08 Bissingen, a već u četvrtak 18. Travnja na rasporedu je četvrtfinale kupa okruga Enz/Murr. NK Croatia dočekuje na svom terenu TV Aldingen.