Borussia M. i Köln će igrati prvu utakmicu u povijesti Bundeslige bez gledatelja

Zaostala utakmica 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva, lokalni derbi između Borussije iz Mönchengladbacha i Kölna, koja je na programu u srijedu od 18.30 sati, igrat će se bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa, odlučio je gradonačelnik Mönchengladbacha Hans Wilhelm Reiners.

 

Bit će to prva utakmica u povijesti najvišeg ranga njemačkog nogometa, koji je pokrenut 1963. godine, koja će se igrati bez gledatelja.

Susret između Borussije i Kölna trebao se igrati prije mjesec dana, ali je odgođen zbog nevremena.

Za očekivati je da će ovo biti tek prva u nizu bundesligaških utakmica koje će se igrati pred praznim tribinama jer je njemački ministar zdravstva Jens Spahn u nedjelju donio preporuku da se otkažu sva događanja za više od 1000 osoba, a vodstvo lige je najavilo kako planira sezonu okončati prema prvotnom rasporedu sredinom svibnja.

Povezano

POSTAO NAJBOLJI STRIJELAC SP-a IKAD: Messi s dva gola odveo Argentinu u drugi krug Svjetskog prvenstva
Povorka hrvatskih navijača u središtu Dallasa / Foto: Hina
PODRŠKA NEĆE IZOSTATI: Hrvatska reprezentacija doputovala u Toronto
NAKON PREOKRETA: Egipat s 3:1 savladao Novi Zeland i upisao prvu pobjedu u povijesti SP-a
NOVA SENZACIJA NA SP: Zelenortski Otoci odigrali 2:2 protiv Urugvaja i ostvarili povijesni uspjeh  
STANIŠIĆ: Dat ćemo sve od sebe za pobjedu protiv Paname
“VATRENI” ĆE SE ODUŽITI: Sretni smo što imamo takve navijače diljem svijeta