Vlak (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SC)

BORBA ŽIVOTA: Muškarac dobio sudski spor oko 25 centi nakon 22 godine

Nakon skoro 22 godine, jedan je Indijac dobio sudski spor oko željezničke karte preplaćene za 25 centi, javlja u četvrtak BBC.

 

Odvjetniku Tungnathu Chaturvediju je 1999. godine u državi Uttar Pradesh naplaćeno dodatnih 20 rupija (0,25 američkih dolara) za dvije karte.

Prošli tjedan je sud za sporove vezane uz pitanja potrošača presudio u Chaturvedijevu korist i zatražio od željezničkog poduzeća povrat novca uz kamate.

“Bio sam na više od 100 ročišta u vezi tog slučaja. Ali nema cijene za izgubljeno vrijeme i za energiju koje sam uložio u ovaj slučaj”, rekao je 66-godišnji Chaturvedi.

Sudovi za potrošače u Indiji su jako opterećeni te parnice znaju trajati godinama.

Chaturvedi, koji živi u Uttar Pradeshu, putovao je iz Mathure za Moradabad kada mu je kontrolor karata dvije karte umjesto 70 zaračunao 90 rupija.

Fenix.magazin/MMD/Hina

Povezano

Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“  
I SLUŽBENO POTVRĐENO: SAD i Iran postigli sporazum o okončanju rata
Slika manjeg zrakoplova (ILUSTRACIJA - samo ilustrira vijest) / Foto: Anadolu
TRAGEDIJA: Srušio se jednomotorni zrakoplov, poginulo 12 osoba
“CROATIA IN THE GAME”: S “Vatrenima” u Aleksandriji i John Malkovich, proslavljeni glumac hrvatskog podrijetla