Bolan poraz Croatie Mannheim u zadnjoj sekundi utakmice

Nakon dvije pobjede u nizu, Croatia Mannheim je u dramatičnoj završnici nažalost ostala bez bodova.

SG Croatia Mannheim – TSG Weinheim 2:3 (0:0)

Bila je to jedna lijepa kasno ljetna nedjelja koja je imala sve predispozicije za nogometni spektakl. SG Croatia Mannheim je ugostila momčad TSG Weinheima koja je po prognozama mannheimski tabloida bila blagi favorit.

Na poluvrijeme se neočekivano otišlo s rezultatom 0:0 s malom prednošću posjeda lopte za momčad TSG Weinheima. Nadahnuta podrškom domaćih navijač Croatia u drugom poluvremenu kreće dosta agresivnije i ofenzivnije ali nažalost u 61. minuti prima gol. Zgoditak gostiju ubilježio je Andre Hallaub.

S obzirom na 28 stupnjeva i preko sat vremena igre , nitko od gledatelja nije očekivao da će uslijedit golijada i otvorena razmjena udaraca kao u boksu u 12. rundi.

U 65. minuti Vinko Omerović na sjajnu asistenciju kapetana Tomislava Cvitanovića postiže svoj prvijenac u debiju za Croatiu. U 72. minuti Mamadou Diallo, nakon oštrog ubačaja rastrčanog Pave Božića, dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1. Vratar gostiju nije uspio uhvatiti loptu a Mamadou u izglednoj situaciju s lakoćom trese mrežu gostiju.

Poneseni dobrom igrom i rezultatskim preokretom, Croatia nastavlja s jurišima ne bi li postigla i treći zgoditak. U tom razdoblju Croatia stvara nekoliko izglednih prilika ali se rezultat ne mijenja. A onda se dogodilo ono što u nogometu često slijedi nakon neiskorištavanja 100 postotni prilika. Prvi hladan tuš dogodio se u 87. minuti kada gosti preko Nichita Caputera dolaze do izjednačenja.

Mora se istaknut da je Croatia nakon primljenog gola sjajno reagirala i ponovno stvorila dvije 100 postotne prilike. Ali vratar i obrambenim igračem spašavaju svoju mrežu dok drugi put napadač Croatije pogađa stativu. A onda je uslijedilo ono zašto ljubitelji nogometa istodobno vole i mrze taj sport. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade vremena (90+5) gosti dolaze do zgoditka i pobjede rezultatom 2:3. Za navijače jedne nogometna romantika za druge noćna mora.

Izjave nakon utakmice:

Miljenko Mrkonjić (igrač): Nakon ovakve utakmice osjećaji su pomiješani. S jedne strane možemo biti ponosni kako smo se borili 90 minuta. S druge strane ovakvi porazi u zadnjim sekundama su najbolniji porazi. Kao stoper se uvijek pitate kako i zašto se to dogodilo, i osjećate se krivi za bilo koji gol iako uvik ima mali milion mogućnosti za spriječiti jedan te isti gol. Da smo mi zabili za 3:1 sad bi pričali o tome kako je najjači napad lige postigao samo jedan pogodak Croatiji. To se moglo i trebalo dogoditi jer smo ih imali u šaci ili još bolje oni su bili u „knockoutu“. Ali sta je tu je. Iduća tri protivnika su iza nas na ljestvici i mislim ako ovako nastavimo da ćemo za 3 tjedna opet bit na konju. Imamo stvarno super momčad i odličnu potporu uprave i navijača. Lijepo je vidjet da se naš hrvatski narod nedjeljo okuplja na igralištu Croatije. Bas radi naših navijača i boli ovaj poraz jer ti navijači žrtvuju svoj slobodan dan da bi nas podržavali. Mi to svi jako cijenimo. A da je svakome igraču draže igrat kad je više ljudi u gledalištu suvišno je i spominjati. Lijepo je bilo vidit i čuti nakon utakmice da nam ne zamjeraju zbog poraz jer i oni znaju da je to nekad jednostavno tako u nogometu. To je dio sporta. Tako smo neki dan pobijedili utakmicu u zadnjoj sekundi a sada smo je u posljednjoj sekundi izgubili. Nada se kako će nas ve ovo učiniti još jačima. Sezona je duga i uvjeren sam u to da ćemo se još koji put veselit.

Josip Petrina: Ne osjećamo se kao gubitnici iao smo ostali bez bodova. Na kraju krajeva uvijek netko mora pružit ruku i čestitati.  Ali mi smo danas ostavili srce na terenu i nažalost izgubili. To je taj žar u nogometu i zato ga svi volimo. Htio bi se zahvaliti i navijačima, bili su sjajni i bili su nam jaka podrška protiv teškog protivnika. Mislim da smo i danas zaslužili njihovu nazočnost na utakmici i nadam se da će slično bit i u idućim „tekmama“. A mi će mo i dalje raditi iz dana u dan i mislim da još nismo otpisani.

Sastav Croatije Mannheim: Kristian Kobaš, Stjepan Akmačić, Pavo Bozić (od 89. Igor Oršolić), Miljenko Mrkonjić, Marko Dominkovic, Mateo Džijan (od 46. Mamadou Diallo), Roberto Vrbos, Josip Kalaica (od 82 Nikola Dominkovic), Tomislav Cvitanović, Vinko Omerović,  Sandro Rebac (od 90. Tomislav Brnić)