Boksac Alen Babić pretrpio poraz u borbi za titulu svjetskog prvaka / Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL

BOKS: Alen Babić poražen prekidom u prvoj rundi borbe za pojas WBC svjetskog prvaka

Hrvatski boksač Alen Babić nije uspio osvojiti pojas WBC svjetskog prvaka u bridger kategoriji nakon što je u Rzeszowu prekidom u prvoj rundi izgubio od Poljaka Lukasza Rozanskog.

Bila je to kratka borba, 37-godišnji Poljak je do naslova svjetskog prvaka stigao nakon dvije minute i 10 sekundi borbe tehničkim nokautom.

Poljak je krenuo silovito i već nakon nešto više od minute je prvi put oborio Babića. Nakon što je meč nastavljen, Rozanski je nastavio nizati udarce i sudac je nakon 2:10 minata prekinuo borbu.

Bila je to 15. borba poljskog boksača i 15 pobjeda pri čemu je osmi put slavio već u prvoj rundi.

Babić je imao priliku postati tek treći hrvatski boksač sa svjetskom titulom. Do sada je to uspjelo tek legendarnom Mati Parlovu koji je 1978. godine osvojio pojas WBC svjetskog prvaka u poluteškoj kategoriji, a to je 2007. uspjelo i Stipi Drvišu u WBA verziji iste kategorije.

Nažalost, 32-godišnji Rovinjanin nije uspio. Bila je to njegova 12. borba u profesionalnoj karijeri i prvi poraz.