Croatia Stuttgart /Foto: Fenix Magazin

Bez pobjednika u hrvatsko-srpskom derbiju u Stuttgartu

Croatia Stuttgart – OFK Beograd 1:1 (1:0)

U prvom kolu jesenskog dijela Bezirkslige Stuttgart, nogometaši Croatie ugostili su povratnika u ovo natjecanje momčad OFK Beograd. U fer i korektnoj utakmici obje momčadi ušle su oprezno u susret uglavnom odmjeravajući snage na sredini terena. Iako su hrvatski igrači djelovali razigranije i tehnički nadmoćnije, nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti protivničkog vratara. Zato su gosti iz dva kontranapada opasno zaprijetili hrvatskim vratima pogodivši jednom čak i gredu gola Karačića.

Ipak zasluženo vodstvo Croatiji je donio iskusni Lovrić preciznim pogotkom iz slobodnog udarca u 43 minuti. Nažalost, odmah u nastavku utakmice gosti su izjednačili. Dogodilo se to nakon iznuđenog prekršaja na rubu šesnaesterca kada sudac svira kazneni udarac za srpsku momčad. Nakon jedanaesterca rezultat je bio 1:1.

U daljnjem tijeku susreta nije bilo većih uzbuđenja. Bilo je vidljivo da je tempo osjetno opadao, što je i nekako razumljivo jer je većina igrača obaju današnjih suparnika tek došla sa godišnjih odmora i da još nisu u punoj fizičkoj spremi.

Tomislav Lovrić svojim pogotkom donio je bod Croatiji Stuttgart

Utakmica protiv Beograda bila je i prva službena utakmica novog trenera Croatije Domagoja Ključe i njegova pomoćnika Nikija Oroza. Svoj debi za Croatiju imali su i novi igrači: Josip Miloš, Ivan Matanović, Denis Ćosić i Mateo Prajo. Svi oni odreda su ostavili vrlo dobar dojam.

Za Croatiu su nastupili: Karačić, Marjanović, Prajo (Ćosić F.),Čagalj F., Ćosić D., Benaković, Lovrić, Puria, Čagalj K.(Pezerović), Matanović i Miloš

U sljedeću nedjelju Croatia ide u goste Türksporu.