Arhivska snimka futsal momčadi Croatia Stuttgart / Foto: Fenix

BEZ OBA VRATARA NIJE IŠLO: Croatia Stuttgart Futsal doživjela težak poraz pred 150 svojih navijača od Jahn Regensburga

U Stuttgartu, pred 150 vjernih navijača, Croatie Stuttgart Futsal je doživjela težak 1:10 poraz protiv Jahn Regensburg Futsal u futsal natjecanju u Regional ligi Jug.

Loš znak taj dan za Croatiju bila je informacija treneru hrvatske momčadi Miši Ramiću kako je jedan vratar (Bosiljko Stjepanović) ozljeđen a da drugi vratar (Mirko Perković) iz obiteljskih razloga neće moći doći na utakmicu. Uz to je hrvatskoj momčadi nedostajao zbog ozlijede i važan oslonac momčadi Pero Mamić.

U nedostatku vratara, na gol protiv jake momčadi iz Regensburga je stao trener Mišo Ramić. U prvom poluvremenu, u 6. minuti, sreća nije bila na strani Croatije. Gosti su došli u vodstvo autogolom Kristiana Benakovića  koji je išao blokirati šut regensburškog napadača, ali je lopta promjenila pravac i ušla u mrežu pored nemoćnog Ramića.

Croatia se u prvom poluvremenu, unatoč svim poteškoćama, dobro branila i završila poluvrijeme sa samo tri zgoditka u svojoj mreži.

U drugom poluvremenu Croatia je krenula ofenzivu i igrala velik dio drugog dijela sa tzv. flying goalkeeperom kako bi izborila priliku sa jednim napadačem više. Ali igra bez vratara značila je i više rizika, tako da su protivnici svaku grešku Croatie kažnjavali šutom na prazna vrata.

Na taj način je Regensburg dao još 7 golova u drugom poluvremenu te je utakmica završila rezultatom 1:10 za Jahn Regensburg Futsal. Jedini zgoditak za Croatiju je postigao Željko Babić u 37. minuti. Bila je to samo estetska korektura rezultata.

Sastav Croatije: Anton Zovko, Franc Čagalj, Kristijan Benaković, Mario Mamusa, Kristijan Čagalj, Željko Babić, Dario Klarić, Ivan Matanović. Trener i vratar u ovoj utakmici Mišo Ramić.

-Stavljamo fokus na posljedne tri utakmice u kojima nam je dovoljna jedna pobijeda kako bi sigurno ostali u ovoj jakoj Regional ligi Jug. U ovoj utakmici smo imali takav peh koji se rijetko viđa. No, ustajemo i idemo dalje, kaže sportski voditelj odjela Futsal u Croatiji Stuttgart,  Goran Grujić.