Detalj s utakmice Köln - Bayern Foto Twitter FCM

BAYERN PRVAK NJEMAČKE: U dramatičnoj završnici Borussija remizirala u Dortmundu protiv Mainza, Bayern slavio na gostovanju u Kölnu

Nogometaši Bayerna 11. put zaredom, a 32. put u klupskoj povijesti postali su prvaci Njemačke u dramatičnom raspletu zadnjeg kola Bundeslige, u kojem su Bavarci slavili sa 2-1 u Koelnu, a Borussia Dortmund pred svojim navijačima odigrala samo 2-2 protiv Mainza.

Bavarcima je samo pobjeda mogla donijeti naslov, uz uvjet da Borussia u Dortmundu ne uspije pobijediti Mainz. I upravo se to dogodilo.

Bayern je Koelnu poveo u 8. minuti pogotkom Kingsleyja Comana, dok je prvih 25 minuta dvoboja u Dortmundu odredilo sudbinu domaće momčadi. Mainz je do tada već vodio 2-0 golovima Andreasa Hanche-Olsena (15) i Karima Onisiwa (24), a Sebastien Haller u 19. minuti nije uspio iskoristiti kazneni udarac za domaću momčad.

Ono što nisu uspjeli nogometaši Borussije, nakratko im je nadoknadio Dejan Ljubičić koji u 81. minuti pogodio iz penala za 1-1 u Koelnu. Borussia je sljedećih osam minuta bila prvak, sve dok u 89. minuti Jamal Musiala nije poslao loptu u mrežu, a pobjednički trofej u Muenchen.

Borussia je u drugom poluvremenu uspjela postići dva pogotka, Raphael Guerreiro u 69. minuti i Niklas Suele u šestoj minuti dodatka za konačnih 2-2 i za još jedno veliko razočaranje za “žuto-crnu” armiju navijača.

Uz Bayern, Borussiju Dortmund i RB Leipzig u Ligi prvaka sljedeće godine igrat će Union Berlin koji je s 1-0 svladao Werder te osvojio četvrto mjesto. Freiburg je poražen u Frankfurtu od Eintrachta s 2-1 i ostao na petoj poziciji pa će igrati u Europskoj ligi.

Uz Herthu, Bundesligu ponovno napušta Schalke koji je poražen u Leipzigu sa 4-2, a Stuttgart je nakon remija 1-1 protiv Hoffenheima pred domaćim navijačima završio u doigravanju za ostanak u Bundesligi protiv trećeplasiranog drugoligaša.

Njemačka – 34. kolo
Koeln – Bayern 1-2 (Ljubičić 81-11m / Coman 8, Musiala 89)
Borussia D. – Mainz 2-2 (Guerreiro 69, Sule 90+6 / Hanche-Olsen 15, Onisiwo 24)
Borussia M. – Augsburg 2 0 (Netz 4, Hofmann 40)
Bochum – Bayer 3-0 (Forster 19, Asano 34, Stoger 86)
Eintracht – Freiburg 2-1 (Kolo Muani 83, Dina Ebimbe 90+1 / Grifo 45)
RB Leipzig – Schalke 4-2 (Laimer 10, Nkunku 19, 90+4, Poulsen 83 / Kaminski 28, Orban 49-ag)
Stuttgart – Hoffenheim 1-1 (Tomas 80 / Bebou 75)
Union B. – Werder 1-0 (Khedira 81)
Wolfsburg – Hertha 1-2 (Kaminski 2 / Maza 55, Richter 68)