BAVARSKA: U ovoj branši nedostaje 50.000 zaposlenika

U cijeloj Bavarskoj nedostaje 50.000 zaposlenika u restoranima, pivnicama i hotelima! Samo u Nürnbergu, objavio je Sindikat hrane, pića i ugostiteljstva Die Gewerkschaft Nahrung-Genuss-Gaststätten (NGG), u 2020. godini svaka peta osoba je napustila ugostiteljsku branšu.

 

Konobari sada rade u supermarketu a kuhari su vozači dostavnih službi.

“Naša je industrija izgubila povjerenje u eri korone. To boli. Imamo tako sjajan posao ”, kaže Angela Inselkammer (62) iz gastro udruge Dehoga za BILD.

Dehoga je pokrenula inicijativu “Kampanja kvalificiranih radnika nakon korone”. Reklamiraju se u školama, nude probnu praksu, natječu se za zaposlenike iz Italije, Češke i Balkana. Kako bi dobili kvalificirane radnike, na primjer iz Albanije, i brže od šest mjeseci, Dehoga surađuje s agencijom koju je osnovala državna vlada.

Agencija pod nazivom „Središnji ured za imigraciju kvalificiranih radnika“ ima sjedište u Nürnbergu.

Inselkammer je najavila drastičnu mjeru: “Morat ćemo povećati plaće u ugostiteljstvu , a u sljedećem koraku i cijene”.

Fenix-magazin/IM

Povezano

PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!
parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?
ZNATE LI KOJA VRSTA RAKA POGAĐA SVE VIŠE MLADIH U NJEMAČKOJ? Znanstvenici upalili alarm za mlađe od 40 godina
Gužva na autocesti / Foto: Hina
KREĆETE NA PUT KROZ NJEMAČKU? Pazite na datume, istječe popust na gorivo i počinje kaos na cestama
NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket