Marina Čilića / Foto: Hina

ATP Queens: Čilić se “osvetio” Isneru

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je u dvoboju 1. kola travnatog ATP turnira u londonskom Queensu Amerikanca Johna Isnera s 7-5, 6-3. 

Čiliću je za pobjedu nad gorostasnim Isnerom, 21. igračem svijeta, trebalo samo malo više od sat vremena igre, a sve zahvaljujući više nego sjajnom Marinovu servisu jer je na svoj početni udarac u cijelom meču izgubio samo šest poena.

U prvom setu je Marin dočekao priliku u 11. igri, iskoristio je uopće prvu “break-loptu” u meču i potvrdio je odmah dobivanjem svog servisa za 7-5. Čilić je do novog oduzimanja Isnerova servisa došao već u prvom gemu drugoga seta, a drugi “break” je uslijedio na samom kraju,  kod 5-3. Čilić je u drugom setu na svoj servis izgubio samo jedan jedini poen.

Bila je ovo “slatka osveta” nad Isnerom, koji je u zadnja dva meča Međugorca pobijedio ove godine u Rimu i lani u Parizu. Ukupno su igrali devet puta, a Čilić sada vodi s 7-2.

U sljedećem kolu Čilić kao četvrti nositelj ide na još jednog Amerikanca, 19-godišnjeg Stefana Kozlova (149. na ATP listi) s kojim dosad nije igrao.

Fenix-magazin/SIM/Hina

 

Povezano

ZNATE LI ZA PRAVILO 0,2 BARA? ADAC izdao hitno upozorenje za vozače zbog ljetnih vrućina
POSTAO NAJBOLJI STRIJELAC SP-a IKAD: Messi s dva gola odveo Argentinu u drugi krug Svjetskog prvenstva
Povorka hrvatskih navijača u središtu Dallasa / Foto: Hina
PODRŠKA NEĆE IZOSTATI: Hrvatska reprezentacija doputovala u Toronto
NAKON PREOKRETA: Egipat s 3:1 savladao Novi Zeland i upisao prvu pobjedu u povijesti SP-a
NOVA SENZACIJA NA SP: Zelenortski Otoci odigrali 2:2 protiv Urugvaja i ostvarili povijesni uspjeh  
STANIŠIĆ: Dat ćemo sve od sebe za pobjedu protiv Paname