Ante Rebić/ Foto: Fenix-magazin

Ante Rebić asistirao za izjednačenje Eintrachta, Halilović nije bio u kadru HSV-a

Commerzbank Arena u Frankfurta sa 45.000 gledatelja svjedočila je ove subote odličnoj utakmici između domaćina Eintrachta i Herthe BSC iz Berlina. Nakon početnog vodstav gostiju iz jedanaesterca, kojeg je pogodio kapetan Herte Vedad Ibišević, frankfurtski Orlovi su do poluvremena uspjeli preokrenuti rezulata na 2:1 zgoditcima Fabiana (39.min) i Alexandera Maiera (45. min).

U nastavku su gosti najprije u 58. minuti izjednačili preko sjajnog Ibiševića. Kapetan gostiji u 65. min vara Rebića i centrira za Esswiena koji postiže 2:3 vodstvo Herte BSC.

Hrvatski napadač Ante Rebić, kojeg je Kovač uveo u igru u 60. min, se iskupio u zadnjoj minuti produžetka kada je na lijevoj strani izmiješao obranu gostiju te odlično centrirao na glavu Hectora koji izjednačuje rezultat na 3:3.

Drugi Hrvat u redovima Eintrachta Branimir Hrgota ušao je u igru u 70 min i bio osvježenje napadu Orlova.

Zadnje minute odlučile su još dvije uakmice. Nogometaši Bayerna kao gosti slomili su u Hamburgu otpor HSV-a u 89. minuti golom Kimmicha, dok su farmaceuti iz Leverkusena u drugoj minuti sudačke nadoknade došli do 2 :3 pobjede u gostima protiv Mainza.

Za domaćine u Hamburgu Alen Halilović nije bio u kadru za utakmicu.

Augsburg – Darmstadt 98  1:0
Mainz – Bayer Leverkusen 2:3
Borussia (M) – Ingolstadt 2:0