Američki Hrvat donio bod drugoj momčadi Croatije Frankfurt

Dok je u ovom kolu prva momčad Croatie bila slobodna, druga momčad je na gostovanju kod Fortune Frankfurt II igrala neodlučeno 3:3.

Patrick Faluta poboljsao je svoj golgeterski učinakoatiju
Patrick Faluta poboljšao je svoj golgeterski učinak

Zbog zauzetosti novog trenera Ivana Grančića, momčad Croatije II su vodili Daniel Marelja i Stanislav Konta. Iako su krenuli u dosta izmjenjenom sastavu u odnosu na ranije utakmice, Croatia II je odlično otvorila utakmicu i već u 9. minuti preko prvog strijelca momčadi Patrika Falute povela sa 0:1.

Uslijedilo je potom lošije razdoblje igre Croatie II, što domaćini znalački kažnjavaju i do poluvremena vode sa 2.1. U oba navrata, novi vratar Jakov Ilić bio je nemoćan.

U nastavku je Croatia II krenula otvorenije i puno bolje. Rezultat toga je i izjednačenje nakon slobodnog udarca u 55. minuti. Jedini Nijemac u redovima Croatie Rohweder odlično izvodi slobodan udarac i znalački pogađa mrežu domaćina.

U tom razdoblju hrvatska momčad je igrala bolje i pravo je čudo da domaćini nisu kasirali nekoliko golova. A kad se ne iskoriste prilike, u nogomtu obično stiže kazna Dogodilo se to i u ovoj utakmici u 60. minuti kada Fortuna II dolazi u vodstvo od 3:2.

Ali ne za dugo. Amerikanac hrvatskog podrijetla Dylan Bass u 63. minuti na dodavanje Kelave izjednačuje rezultat. Do kraja su Hrvati imali još nekoliko izazitih prilika ali mreža vratara domaćih se nije tresla.

Croatia: Ilić, Puljić, Faluta, Stipe Periša, Andrić, Skočibušić, Keleva, Rohwerder, Duyar(od 30. Bass), Ivan Draguljić, Sičenica

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju  09.listopada na svom terenu u Heddernheimu (u 13. i 15. sati) protiv momčadi Corumsport Frankfurt.