Croatia Bietighaim u derbiju kola uvjerljivo pobjedila Nußdorf

NK Croatia Bietigheim-TSV Nußdorf 4:1 (1:0)

U Okružnoj ligi  nz/Murr-Grupa A3, prvoplasirana momčad Croatije, koja je novajlija u ligi, u derbiju kola je uvjeljivo savladala drugoplasiranu momčad Nußdorfa sa 4:1. Zbog ozljede Croatia je ostala bez Alena Lehečke te još nekoliko igrača. Protivnik je bio tvrd kao orah, što u pravom smislu nosi naziv njegova sela: Orahovo selo.

Početne minute su pripale gostima koji su pokušavali ugroziti vratara Croatie Papakonstatinoua. No, uspješnim akcijama Hrvati su smireno rješavali opasnosti pred svojim vratima. Svoju prvu izgledniju priliku Hrvati iskorištavaju u. 25 minuti kada Stipe Rodin prima dubinsku loptui sprintom bježi između četvorice gostujučih igrača te matira vratara.

Drugi pogodak za Croatiu polučuje Rodina, kada nakon kratkog oklijevanja čekajuči na zvižduk suca (nije sviran očiti jedenaesterac za domaće) preciznim udarcem povisuje vodstvo na 2:0.

A onda igraju samo Hrvati. Rodin lijepim lobom povisuje na 3:0. Nespretno srušen protivnik dovodi goste da sa 11 metara korigiraju rezultat na 3:1, a pred sam kraj susreta i najljepši pogodak, kada Denis Kolak glavom zakucava prečku, da bi na odbijenu loptu jakim udarcem u mrežu potvrdio snagu koju pokazuje Hrvatska momčad posljednjih mjeseci.

Novom pobjedom, Croatia nakon šest odigranih utakmica, s isto toliko pobjeda bježi svom prvom pratiitelju za pet bodova.

Zanimljivo je istaknuti kako je Croatia Bietigheim izdala i svoj treći primjerak brošure “Stadionheft” u kojoj na 52 stranice u najkvalitetnijoj tehnici i sa umetkom na srednjim stranicama i sa objavom uvijek aktualnih događaja, kojeg se besplatno dijeli na svakoj domaćoj utakmici.

Osim toga, NK Croatia organizira svoju redovnu zabavu koja će se održati 29. listopada u Aurainhalle u Bietigheimu.

Momčad Croatije svoju iduću utakmicu igra kao gost u nedjelju 09. listopada u Ilingenu kod tamošnjeg istoimenog kluba s početkom u 15.00 sati