Momčad Hajduka ZH
Momčad Hajduka ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

5.AMATERSKA LIGA: Hajduka Zürich u samoj završnici ostao bez dva igrača ali je na kraju ipak uzeo bod

U nedjeljnoj prvenstvenoj utakmici 5. amaterke lige-jakosti klase 2, momčad Hajduka Zürich je osvojila bod protiv prvoplasirane momčadi prvenstva.

Na igralištu Buchlern Hajduk je prvi poveo s 1:0. golom Miralema Šabanija. Slavlje je potrajalo samo tri minute jer su izjednačili u 15.minuti na 1:1, a potom poveli već u 19.minuti sa 2:1. U 28.minuti nakon bolje igre Oetwil povećava vodstvo 1:3.

Miralem Šabani
Miralem Šabani, strijelac dvaju povodaka za Hajduk ZH / Foto: Fenix (I. Barisic)

Na pomolu je bio prvi poraz Hajduka. Ali u drugom poluvremenu Hajduk se trgnuo i preko svog napadača Šabanija u 58.minuti postiže gol za smanjenje rezultata na 2:3. Nakon sedam minuta igre Hajduk poravnava rezultat na 3:3 preko svog rezervnog igrača Ante Matića.

Što se bližio kraj utakmice igrači Hajduka bili su nervozni i u 89.minut jedan igrač Hajduka dobio izravni crveni karton, a još jedan igrač Hajduka Davor Periša zbog drugog žutog također mora napustiti utakmicu.

Tako je treća momčad Oetwil-Geroldswil ostala neporažena i zadržala vodstvo na ljestvici, dok je Hajduk ostao na četvrtoj poziciji.

NK Hajduk Zürich – FC Oetwil- Geroldswil III 3:3 (1:3)

Sastav NK Hajduka ZH ( 5.Liga ) : Ante Tomić, Antonio Piplica, Arben Shabani, Ilija Kaurinović, Dino Kristo, Frano Vukadin ( C ), Miralem Šabini, Domagoj Baran, Zvonimir Kordić, Mato Gazilj.

Još su igrali: Mohamed Farouk Sorour Ali, Ivan Galešić, Anto Matić, Luka Stevanja, Ivan Munitić.
Trener: Domenik Bekavac.

Strijelci za Hajduk: 12.min.58.min.Miralem Šabani i u 65.min.Anto Matić.