Matea Parlov Koštro bila je svrstana među favorite ovogodišnjeg maratona u Frankfurtu / Foto: Fenix (Mainova Frankfurt Marathon)

40. MAINOVA FRANKFURT MARATHON: Matea Parlov Koštro zauzela 13. mjesto, pobjednici maratona su Brimin Misoi u muškoj i Buzunesh Gudeta u ženskoj konkurenciji

Brimin Misoi u muškoj i Buzunesh Gudeta u ženskoj konkurenciji pobjednici su Mainova Frankfurt Marathona koji je održan u nedjelju ulicama Frankfurta. Hrvatska rekorderka i viceprvakinje Europe Matea Parlov Koštro sa rezultatom od 2:28:37 zauzela je tek 13. mjesto.

Ovogodišnje 40. izdanje najstarijeg uličnog maratona u Njemačkoj ostat će zapisano kao jedno od najkvalitetnijih u povijesti te tradicionalne manifestacije iako je trčano po hladnoim i kišovitom vremenu.

Branitelj naslova Misoi pobijedio je na jubilarnom izdanju u festivalskoj dvorani za 2:04:53 sata i tako ostvario drugo najbrže vrijeme pobjede u povijesti klasičnog trčanja na Maini. Ovaj 34-godišnjak je prvi sportaš nakon Wilsona Kipsanga (2010./2011.) koji je dvaput zaredom osvojio Mainova Frankfurt Marathon. Drugo i treće mjesto zauzeli su Etiopljani Mulugeta Uma i Guye Adola u vremenu 2:06:47, odnosno 2:07:44. Simon Boch (LG Telis Finanz Regensburg) došao je deveti u teškim uvjetima pred kraj utrke s vremenom 2:12:32, očito promašivši olimpijsku normu od 2:08:10.

Unatoč jačem vjetru u zadnjih pet kilometara, pobjednica u ženskoj konkurenciji Buzunesh Gudeta je ostvarila drugo najbrže vrijeme u povijesti utrke s 2:19:27, svega 17 sekundi slabije od rekorda utrke. Kenijke Winfridah Moseti i Sharon Arusho osvojile su drugo i treće mjesto istrčavši 2:20:55 odnosno 2:22:07. S pet sportašica koje su završile ispod 2:25 sati u festivalskoj dvorani, bila je to jedna od najboljih ženskih utrka u povijesti Frankfurtskog maratona.

Matea Parlov Foto Frankfurt Marathon U
Matea Parlov Koštro / Foto: Fenix (Mainova Frankfurt Marathon)

Hrvatska prvakinja i viceprvakinje Europe Matea Parlov Koštro sa rezultatom od 2:28:37 zauzela je tek 13. mjesto.