Detalj s utakmice Zrinjskog i Slovana u Mostaru / Foto: HŠK Zrinjski Twitter

2. PRETKOLO LP: Minimalni poraz mostarskog Zrinjskog koji nije nadigran, ali bez ozlijeđenog Bilbije napad Plemića nije ubojit

Nogometaši mostarskog Zrinjskog, prvaka BiH, u Mostaru su u utorak uvečer pred prepunim stadionom pod Bijelim brijegom poraženi u utakmici 2. pretkola Lige prvaka od prvaka Slovačke Slovana iz Bratislave rezultatom 0:1.

Velika euforija koja je vladala pred utakmicu je splasnula kada se na početku u momčadi Zrinjskog u početnom sastavu nije pojavio najbolji igrač i strijelac Nemanja Bilbija koji ima problema sa ozljedom.

Bodrena fanatičnom publikom, momčad trenera Krunoslava Rendulića dobro je ušla u utakmicu protiv momčadi koja je prošle godine zaustavila europski put Zrinjskog.

Prvu veliku priliku u 13. minuti imao je Ćuže na dodavanje Čanđije ali je napadač Zrinjskog pucao preko gola. U 17. minuti Čanađija je lijepo šutira s distance ali je vratar Slovana i kanadske reprezentacije Milan Borjan odbio loptu. Novu prilika za vodstvo Zrinjski je imao u 28. minutia nakon kornera, ali Senić je malo zakasnio na loptu. Unatoč nadmoći, Zrinjski nije uspio postići pogodak.

U drugom dijelu utakmice drugačija slika. Slovan bolje otvara utakmicu i u 54. minuti gosti pogotkom Zubera dolaze u vodstvo od 1:0. Iako je VAR pregledavao snimak zbog mogućeg zaleđa, pogodak je priznat.  U 63. minuti Ćuže je imao priliku utakmice ali je sa pet-šest metara pucao pored vrata gostiju, premda je mogao dodati do bolje postavljenog Kiša.

U 64. minuti utakmice trener Rendulić je na teren poslao neoporavljenog Bilbiju koji je ušao umjesto Antonia Ivančića. Rendulić te još dvojicu svježih igrača. Nažalost, do kraja utakmice u kojoj se igrao i produžetak od 7 minuta rezultat se nije mijenjao iako je Zvonimir Kožulj u dva navrata ozbiljno mogao ugroziti vrata Borjana, ali bez uspjeha.

Slovan se tako u Bratislavu vraća sa pogotkom prednosti iz utakmice pod Bijelim brijegom. Bit će teško, ali Zrinjski u boljem izdanju može nadoknaditi prednost slovačkog prvaka i proći dalje.

Uzvrat se igra 1. kolovoza u Bratislavi.

Sastav momčadi:

Zrinjski: Marić, Memija, Barišić, Senić, Ćorluka, Čanađija, Stanić, Ivančić, Tičinović, Ćuže, Kiš. Klupa za pričuve: Soldo, Nir On, Marin, Jukić, Zlomislić, Sabljić, Malekinušić, Ramić, Jakovljević, Batarelo, Kožulj i Bilbija.

Slovan: Borjan, Lovat, Bajrić, Kashia, Pauschek, Kankava, Savvidis, Tolić, Zuberu, Barseghyan i Čavrić. Klupa za pričuve: Trnovsky, Hrdina, Voet, Agbo, Križan, Wimmer, Zmrhal, Abubakari, Marcelli, Lichy i Vojtko.

Rezultati prvih susreta 2. pretkola nogometne Lige prvaka:

Champions Path
HJK - Molde                  1-0 (Keskinen 25)
Žalgiris - Galatasaray       2-2 (Oyewusi 48, Kazlauskas 90+2 / Bardakci 75, Dervisoglu 78)
DINAMO - Astana              4-0 (Petković 36, Ivanušec 41, 43, 56)
Zrinjski - Slovan Bratislava 0-1 (Zuberu 53)
Breidablik - FC Kopenhagen   0-2 (Larsson 1, Falk 32)

League Path
Dnjipro-1 - Panathinaikos    1-3 (Kaplienko 90 / Šporar 10, Đuričić 74, Ioannidis 84-11m)
Servette - Genk              1-1 (Rouiller 78 / Arokorade 21)