Nogometašima Pajda domaći teren nije prednost, jedina 3 poraza doživjela na svom terenu

U 12. prvenstvenom kolu nogometaši Pajda su izgubili utakmicu na domaćem terenu od Wangena i tako ispustili vodstvo na ljestvici. To je treći ovogodišnji poraz Pajda u prvenstvu. Zanimljivo je da su sva ta tri poraza zabilježena na domaćem terenu u Mölinu dok su na gostovanjima Pajde upisale sve pobjede.

NK Pajde. – FC Wangen bei Olten 2:3. (2:2)

U subotnjoj utakmici Pajde su ušle odlučno i već u 6. minuti u jednom napadu protivnik ruši u kaznenom prostoru napadača Pajdi i sudac svira 11 m. S bijele točke siguran je Zoran Milovac i Pajde vode s 1:0. Pajde i dalje kontroliraju igru i u 16 min. najbolji strijalac Pajda Ivan Prskalo koristi jednu polupriliku i posprema loptu u mrežu za 2:0.

Samo dvije minute kasnije gosti u 18. minuti smanjuju na 2:1. Smanjenje rezultata daje gostima krila i oni sve češće napadaju na vrata NK Pajde. U 39 min. igrač Pajde u svom kaznenom prostoru ruše igrača gostiju i sudac svira. 11 m. Daugkas Rosa sigurno postiže pogodak i poravnava rezultat na 2:2. Sa ovim se rezultatom otišlo na odmor.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Pajde kreću u napad da bi postigli pogodak za vodstvo. Gosti uzvraćaju istom mjerom, ali do promjene rezultata ne dolazi. Tada trener NK Pajde Dejan Rakitić uvodi u igru Stankovića, Samba N Diaye i Enis Haxhijaha da bi pojačao tempo u igri. Tu su Pajde napravile pritisak na gol gostiju ali bezuspješno. U jednom napadu gosti u 84 min. postižu svoj treči pogodak preko Nice Ferrarija za 2:3. Pajde pokušavaju doći do pogotka, ali nažalost više nije bilo ni sreće, a ni vremena.

Sastav NK Pajde Mohlin: M.Dahmani, J.Tschira, D. Glibo, R. Lehmann ( C ), B.Lukić, N. Škugor, Z.Milovac, M.Balayera, P.Bojović, I.Prskalo, Jos su igrali: R.Stanković od 73 Min., Samba N Diaye od 75 min., Enis Haxhijaha od 78 min. Strijelci na utakmici: 6min. 1:0. Zoran Milovac (11m), 16 min. 2:0. Ivan Prskalo, 18 min. 2:1. Thomas Hubeli, 39 min. 2:2. Dauglas Rosa (11 m), 84 Min. 2:3. Nico Ferrari.