I bez 10 ozljeđenih igrača Hajduk Wiesbaden ostvario u gostima trinaestu ovosezonsku pobjedu

SC Victoria Wiesbaden – SV Hajduk Wiesbaden | 2:3 (0:0)

U 16. kolu Hajduk Wiesbaden ostvario je u nedjelju svoju trinaestu ovosezonsku pobjedu protiv neugodne poljske momčadi Victoria Wiesbaden. Pobjeda je ostvarena uz veliki broj ozljeđenih i bolesnih igrača Hajduka, njih čak 10. Tako se iskazala mogućnost igračima iz drugog plana da se iskažu i nametnu za preostale tri utakmice do zimske stanke.

U odnosu na prethodnu pobjedu protiv momčadi Portugalaca, Hajduk je počeo utakmicu s promjenom igrača na čak pet pozicija. Na vratarskoj poziciji Igor Pavlović je zamijenio bolesnog Ivana Ivkovića. U obrambeni red su tako upali nadareni Dominik Matić, te povratnik Mihovil Suša, dok ovoga puta David Vankirk i Damir Sarić zbog bolesti nisu mogli startati. Tomislava Badrova, koji je protiv Portugalaca zadobio težu ozljedu, je zamijenio Ivan Dimitrov, dok je umjesto Tonija Tropšeka, kojeg je također ozljeda sustigla, zamijenio mladi Turčin Ali Direnc.

Hajduk je nametnuo igru Poljacima, ali na žalost bez konkretnog učinka. Da Poljaci nisu bezazleni se pokazalo u dvije situacije, od kojih je jedna bila ozbiljnija kada je jedan slobodan udarac odsjeo na gredi, dok je drugi ozbiljniji udarac vratar Hajduka Pavlović odbio na gornji vrh grede.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli prepoznatljivu, življu i konkretniju, igru Hajduka. Tako Dimitar Garchev nakon ubačaja iz kornera upućuje oštru loptu na drugu vrtnicu gdje je Žarko Asenov u padu gurnuo loptu u mrežu za zasluženih 0:1 vodstvo Hajduka.

U 75. minuti nakon ubačaja iz auta Vrcića, Ivan Dimitrov je u prodoru i rutinski zabija za 0:2 vodstvo hrvatske momčadi. Samo dvije minute kasnije Radev dolazi do lopte nakon velike pogreške poljske momčadi, dodaje Dimitrovu, koji ponovno buši domaću mrežu za 0:3.

Mlada obrana Hajduka je sve do 85. minute sjajno čistila svaki naleti domaće momčadi. Onda se ipak dogodio nesporazum s vratarem Pavlovićem, šta domaća momčad koristi za postizanje počasnog pogotka 1:3.

I kada su svi mislili da je kraj utakmici dogodila se još jedna individualna pogreška Hajdukove obrane kada sudac svira najstrožu kaznu protiv hrvatske momčadi. Domaćin tako dolazi do drugog pogotka i konačnog rezultata 2:3. Tako je Hajduk upisao zasluženu pobjedu.

Sastav Hajduka: Pavlović – Komušanac, Krišto, Suša, Matić(od 80. Sabo) – Direnc, I. Briševac(od 55. Vrcić) – Garchev, Asenov, Radev(od 80. D. Briševac) – Dimitrov. Strijelci za Hajduk Ivan Dimitrov (2) i Žarko Asenov (1).

U sljedećem kolu Hajduk dočekuje momčad Kostheima.