Hajduk Wiesbaden pobijedio španjolski Espanol i izbio na vrh ljestvice

Pogocima Radka Radeva i Žarka Asenova Hajduk Wiesbaden je u nedjelju izborio veliku i vrlo važnu prvenstvenu pobjedu na gostovanju kod tradicionalno vrlo neugodnih Španjolaca.

CD Espanol Wiesbaden – SV Hajduk Wiesbaden | 0:2 (0:1)

Zadnja prvenstvena pobjeda Hajduka protiv tog protivnika datira još iz u studenog 2014. godine. U zadnja tri međusobna obračuna na račun Španjolaca su sjela četiri jedanaesterca, koji su presudili u dvije utakmice. Nedjeljnom pobjedom Hajduk je ispravio račun iz prošlosti.

Hrvatska momčad je, za razliku od pripremnih utakmica, konačno krenula s prepoznatljvom agresivnošću i aktivnom gradnjom igre od same prve minute. U početnome sastavu su se našli povratnik u Hajduk, iskusni vratar Pero Dalić, koji iza sebe ima niz godina igranja u Kreisoberligi, kao i drugi debitant Josip Hrkovac, koji se isto kao i Dalić vrhunskom izvedbom predstavio u svojoj prvoj službenoj utakmici u Hajdukovom dresu.

Trajalo je ipak do 22. minute igre, kada Pašalić iz slobodnog udarca na rubu šesnaesterca pronalazi Borasa, koji loptu prsima odlaže na Radeva a on fintom vara jednoga čuvara, te loptu dodaje Žarku Asenovu. Tome je prethodila tjelesna varka Garcheva, koji se nalazio u zaleđu, ali nije aktivno sudjelovao u tome napadu, te loptu prepustio Asenovu, koji sam izlazi na vratara, te fintom istog vara i loptu u prazan gol zabija za vodstvo Hajduka!

Samo nekoliko minuta kasnije sjajni Hrkovac prolazi tri igrača, fintom izbacuje još jednog protivničkog braniča, te loptu upućuje na samu točku jedanaesterca, gdje Boras dolazi do lopte, ali na žalost istu silovitim udarcem šalje za malo preko gola.

U drugom poluvremenu ista slika kao i u prvome dijelu. Hajduk je dugo gradio igru, te pokušavao iznenadnim loptama uposliti svoje ofenzivce, kojima je na žalost ipak u nekim akcijama nedostajala potrebna mirnoća pred protivničkim vratima za postizanje drugog pogotka.

U 75. minuti ipak pogodak za konačnih 2:0, nakon što Hrkovac sjajno ciljanim centaršutem pronalazi Radka Radeva na drugoj strani šesnaesterca, koji neometan loptu šalje pored protivničkog vratara u mrežu za veliko slavlje svoje momčadi!

S novom pobjedom Hajduk je privremeno preuzeo vodeću poziciju ljestvice, te u nedjelju nastavlja pohod na titulu i ulazak u viši rang protiv momčadi Westenda. Preostaje još jedanaest utakmica do kraja sezone.

Sastav Hajduka: Dalić – Komušanac, Pašalić, Črljenec, Krišto – Asenov, Vrcić(od 65. Sarić) – Radev(od 82. Congiu), Garchev(od 78. Direnc), Hrkovac – Boras.