Hajduk iz Wiesbadena u gostima savladao i momčad Portugalaca

Portugiesischer SV – SV Hajduk Wiesbaden  1:2 (0:1)

U tijeku ove sezone su Portugalci poput Hajduka u prošloj sezoni, radikalno pomladili momčad i doveli niz vrhunskih nogometaša. Da bi situacija bila još zanimljivija, domaćin se samo nekoliko dana prije utakmice sa Hajdukom odlučio za dovođenje novoga trenera. Portugalce čeka niz od četiri utakmica protiv najjačih momčadi prvenstva, a kao uvod u novu epizodu preoblikovanja kluba u goste je stigla jaka hrvatska momčad.

U uvodnim minutama se osjetila oštra, pa čak i pre gruba igra domaćina, koji je na vrlo malom i uskom terenu, odmah želio zagospodariti igrom. Tijekom cijelog prvog poluvremena se na spomenutom malom, a pogotovo sliskom terenu vodila velika borba na sredini terena, uz velik postotak netočnih dodavanja i jedne i druge momčadi.

Nekoliko dobrih akcija Hajduka je u uvodnim minutama ostalo nedorečeno, tako da su domaćini svojim vižljastim ofenzivnim igračima pokušali iskoristiti netočna dodavanja kao mogućnost za kontranapad.

U 7. minuti sreća za Hajduk kada najbolji strijelac portugalske momčadi s 20 metara iskosa upućuje oštar udarac, koji odsjeda na suprotnoj vratnici ali ne i u mreži.

Prijetile su obje momčadi, ali je sljedeća velika prilika pripala Hajdukovoj momčadi, kada nakon ubačaja iz kornera Badrov iz prve loptu vanjskom nogom savršeno pogađa, ali ipak samo spoj grede i vratnice.

Nakon što Garchev nije na najbolji mogući način iskoristio sljedeću Hajdukovu priliku, onda ponovno velika sreća za hrvatsku momčad, kada individualnu pogrešku Hajdukove obrane domaćin ponovno ne koristi, pogodivši ponovno vratnicu.

Vodstvo Hajduka 0:1

U razdoblju kada su se ofenzivne akcije malo stišale, Hajduk u 32. minuti dolazi do vodećeg pogotka! Nakon niza pregrubih prekršaja na Badrovu, on u šesnaestercu dolazi do lopte, savršeno je gradi i odlaže prema Radku Radevu, koji projektilom loptu golmanu kroz uši šalje u mrežu za veliko slavlje svih hrvatskih navijača.

Nakon pogotka uslijedio je niz pregrubih startova istog protivničkog igrača na Badrovu, kojeg on u 40. minute i ozljeđuje. Vrijedi istaknuti kako je sudac tolerirao pregrubu igru sve do 75. minute, kada je po prvi puta u utakmici pokazao žuti karton spomenutom igraču, koji je najkasnije u 40. minuti mogao dobiti barem dva žuta kartona te biti istjeran sa terena.

Da bi stvari sjele neželjeno kao u lošim filmovima se upravo taj spomenuti igrač pobrinuo za izjednačenje rezultata, nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Visoko je lopta letjela i preletjela cijelu Hajdukovu obranu pa i vratara pa odsjela točno na glavi protivničkog igrača i to je  1:1.

Izjednačenje iz 51. minute se moglo spriječiti povećanjem rezultata, ali na žalost Hajdukovi igrači u dva vrlo dobra naleta u prvih pet minuta nastavka utakmice nisu bili dovoljno precizni pred golom.

I kada su domaći imali osjećaj da mogu u potpunosti preokrenuti rezultat, Garchev u šesnaestercu loptu odlaže Asenovu, koji iz 15 metara iskosa vrhunskim udarcem pogađa malu mrežu na suprotnoj strani za novo vodstvo Hajduka.

Do kraja utakmice je Hajduk uspio zadržati tu minimalnu prednost, te upisao vrlo važna nova tri boda.

Sastav Hajduka: Ivković – Komušanac, Sarić, Vankirk, Krišto – Asenov, I. Briševac – Tropšek(od 46. Vrcić), Badrov(od 40. Direnc), Radev(od 90. Sabo) – Garchev. Strijelci za Hajduk Radko Radev i Žarko Asenov po jedan zgoditak.