Croatiji Karlsruhe za dlaku izmakla pobjeda nad Ittersbachom!

VfR Ittersbach- Croatia Karlsruhe  2:2

Za nedjeljninsusret Croatiji Karlsruhe je nedostajalo pet stalnih igrača. Zahvaljujući igračima kao što su Michael Brecht, Anto Mrkaljević i Richard Pfannendörfer, Croatia je u gostima uspjela povesti borbu, ali i u drugom poluvremenu zadržati izjednačen rezultat u utakmici protiv VfR Ittersbach.

Za razliku od prošlogodišnjeg Landes ligaša i uzimajući u obzir trenutačnu situaciju, momčad Croatije je bila dobro uigrana. Zasluge za to pripadaju treneru koji je dobro ukomponirao momčad. Croatia je dobrom igrom iznenadila protivnika i već u 13. min povela sa 1:0 nakon što je ubačaj vratara Nene Orahevca iskoristio Rafo Tomića koji hladnokrvno pogađa mrežu. U nastavku utakmice Croatia je nastavila nastavila s napadačkom igrom. U jeku pritiska hrvatske momčadi, protivnik iskorištava jednu kontru i izjednačuje rezultat na 1:1.

Croatia se ne predaje. U nastavku Petar Kramarić sa 16 metara iz slobodnog udarca pogađa mrežu protivnika i Croatia ponovo vodi sa 2 :1.

Ali, sreća ih nije bila na strani Hrvata. U sudačkoj nadoknadi, u 94 minuti sudac je dosudio kazneni udarac protivničkoj momčadi. Prekršaj je bio isforsiran i obično se to ne sudi. Protivnički napadač tek iz drugog pokušaja pogađa mrežu Croatije i poravnava rezultat na 2:2. Tako je Croatiji izmakla pobjeda nad najjačim konkurentom za osvajanje prvenstva Kreisklasse C1

Postava: N.Oravec, V.Golubić, S.Culović, K.Mirosavljević, R.Tomić, F.Gluhak, D.Plećaš, P.Kramarić, R.Pfannendörfer I.Brkljača, J.Matošin
Klupa:I.Lovrić, M.Brecht, A.Mrkaljević
Strijelci R.Tomić 0:1 (13 min.) P.Kramarić 1:2 (85min)