Croatia Griesheim golom Josipa Vujice savladala Viktoriju Griesheim II

Viktoria Griesheim II – SV Croatia Griesheim 0-1

Dugo se Croatia Griesheim mučila protiv Viktorije Griesheim II, a onda se u 75. minuti pojavio u kaznenom prostoru Josip Vujica i nakon jednog prekida glavom ubacio loptu u mrežu za konačnih 1-0.

Gradski derbi dvaju momčadi koje se bore za opstanak u Kreisligi A Darmstadt donio je na trenutke dobar nogomet, iako su mreže mirovale gotovo sedsamdesetpet minuta. Rezultat je bio do kraja susreta krajnje neizvjestan a mogao je biti i negativan za Croatiju Griesheim da u dva navrata golaman Marcel Petrinec nije sjajno reagirao i skinuo dvije čiste šanse Viktorije II.

Iako je Viktorija II početkom susreta imala laganu inicijativu, prvu pravu priliku priredili su hrvatski nogometaši kada je u 10. minuti Josip Vujica prošao po desnoj strani, ubacio loptu na pet metara, ali je Saša Mlakić bio prekratak i nije uspio pogoditi loptu.

Već u 17. minuti zaprijetila je Croatia preko lijeve strane kada je Saša Mlakić probio lijevi bok, ušao u kazneni prostor, tukao prema golu ali je lopta prošla pored vratnice.

U tim trenucima Viktoria Griesheim II gubila je inicijativu, a hrvatski su nogometaši pomalo preuzimali igru u svoje ruke.

A onda je u 37. minuti jedan igrač Viktorije II odlično prošao pokraj posljednje linije obrane Croatie, krenuo sam prema golu Croatie, ali se sjajnom reakcijom iskazao vratar Marcel Petrinec i sačuvao svoju mrežu.

U 40. minuti priredio je Saša Mlakić novu priliku za Croatiju kada je prošao po desnoj strani, ubacio loptu na peterac al napadač Danijel Perić nije uspio uputiti dobar udarac.

I u 43. minuti isti je dvojac Mlakić – Perić odlično kombinirao ali je golamn Viktorije II bio na mjestu i obranio Perićev udarac.

U 68. minuti ponovo je Danijel Perić ušao u kazneni prostor tukao prema golu gdje je lopta pogodila jednog igrača Viktorije II i umalo završila u mreži, ali je golman krajnjim snagama uspio sačuvati svoja vrata.

Igrala se 75. minuta kada je Bogdan Kocić lomio jednog braniča Viktorije II na lijevom boku i iznudio prekršaj. Udarac je izveo veteran Croatie Branislav Bikić koji pronalazi u kaznenom prostoru Josipa Vujicu koji glavom sprema loptu u mrežu Viktorije za vodstvo od 1-0.

Kraj susreta donio je dvije odlične šanse za Viktoiju II: prvo je u 80. minuti Marcel Petrinec sjajnom reakcijom riješio jednu situaciju jedan na jedan, da bi na samom kraju utakmice vratnica zaustavila loptu i tako je rezultat ostao do kraja susreta nepromjenjen.

SV Croatia Griesheim: Petrinec, Banović, Vujica, Pupić, Markota, Bikić, Mulac, Nothnagel, Andrijević, Mlakić, Perić. Klupa(Altuna, Kocić, Smajović)