Žulj dvostruki strijelac za Ried, bečka Austrija prekinula crni niz

Žulj je dosad potigao sedam pogodaka u prvenstvu

zulj2

Ried, za kojeg nastupa član mlade austrijske reprezentacije Robert Žulj, ostvario je najuvjerljiviju pobjedu u 14. kolu austrijskog prvenstva. Na domaćem travnjaku Ried je uvjerljivo savladao Wacker Innsbruck (4:0), a heroj pobjede bio je upravo Žulj sa dva pogotka. Hrvatski napadač zabio je u 53. minuti za 2:0 te u 87. za konačnih 4:0.

Žulj je dosad potigao sedam pogodaka u prvenstvu te se nalazi na četvrtom mjestu ljestvice najboljih strijelaca lige.

Dodajmo kako je i momčad hrvatskog trenera Nenada Bjelice, bečka Austrija, uvjerljivo slavila na gostovanju kod Wiener Neustadta (3:0), a sve pogotke postigao je Kienast. Austrija je tako prekinula crni niz od 7 utakmica bez pobjede u svim natjecanjima, odnosno 4 u austrijskom prvenstvu. Marin Leovac igrao je do 80. minute za Bečane te dobio žuti karton.

Poredak: Salzburg 34 boda, Ried 24, Rapid 23, Grödig 21, Austria 19 bodova… (ha)

>>Golijade u Nizozemskoj i Austriji: Perica i Žulj tresli mreže!