Arhivska snimka s utakmice Zrinskog Heusenstamma / Foto: Fenix (SIM)

ZRINSKI HEUSENSTAMM IZBORIO OSTANAK: U posljednjem kolu ostvarena pobjeda u gostima kod izravnog konkurenta

Pobjedom u zadnjem kolu protiv izravnog protivnika za ostanak u ligi, TUS Klein Welzheim, nogometaši Zrinskog su zauzeli 14. mjesto u natjecanju KLA lige sa bodom prednosti ispred Klein Welzheima.

TUS Klein Welzheim – SG Heusenstamm Zrinski 2:4 (0:3)

Hrvatska momčad je na gostovanju sve već bila riješila u prvom poluvremenu kada su sa dva pogotka Dominika Zadre i zgoditkom Ivana Banovića poveli sa 3:0. U drugom poluvremenu domaćini su uspjeli smanjiti vodstvo hrvatske momčadi na 2:3, ali je Adnan Rahmanović u 90. minuti zaključio utakmicu pogotkom za pobjedom Zrinskog od 4:2.

U posljednja četiri prvenstvena kola, momčad Zrinskog kao trener je vodio Samir Pohižek koji je na vrućoj klupi hrvatskog kluba iz Heusenstamma naslijedio trenera i igrača Antu Terzića.

-Jako smo zadovoljni da će naš klub i iduću sezonu nastupati u KLA ligi Offenbacha. Nastojat ćemo se igrački pojačati, a već imamo najava nekoliko igrača o dolasku u naš klub, rekao je predsjednik Zrinskog Mario Ivković koji je posebice zahvalio svim igračima i treneru Samiru Pohižeku kao i svima koji su svojim radom, znanjem i zalaganjem pridonijeli ostanku Zrinskog u KLA ligi.

O ostanku Zrinskog u KLA oglasio se i donedavni trener 34-godišnji Ante Terzić.

-U klub sam došao kad nitko nije htio pogledati, a kamoli trenirati momčad koja je prije mog dolaska bila gotovo otpisana za ostanak u ligi. Bilo je ekstremno teško preuzeti momčad koja u 11 utakmica zaredom nije znala za pobjedu. Ali to mi je bio izazov i znao sam da mogu sa klubom ostat u ligi te da ću pokušati napraviti respektabilnu momčad koja će svojim igrama privući publiku.  U tome sam djelomično uspio. A to se može jedino ako se živi za klub u kojem radite i ako iskreno volite svoj posao. Iduće sezone neću voditi SG Zrinski u kojem nisam prepoznao ambicije klubskog vodstva. Sad sam slobodan kao trener i nadam se uskoro novom angažmanu. Ponuda imam pa ćemo vidjeti. Mom već sada bivšem klubu Zrinskom želim puno sreće i uspjeha u budućnosti, kazao je Terzić.