Nives Podvorec / Foto: Fenix (Karmen Podvorec)

ZLATO ZA NIVES PODVOREC: U Poreču održano svjetsko natjecanje za mlade Karate Youth League

Nives Podvorec, mlada Hrvatica iz Njemačkog Esslingena ponovo se može pohvaliti osvojenom zlatnom medaljom, već drugom u zadnja dva tjedna koje je osvojila na velikim turnirima.

Naime, prošlog vikenda Nives je trijumfirala u Poreču na svjetskom natjecanja Karate Youth League za mlade kategorije koje je održano od 29. lipnja do 02. srpnja.

Ovaj već tradicionalni turnir, održan je u velikoj sportskoj dvorani Žatika i postao je jedan od najpopularnijih sportskih događaja u svijetu za mlade, na kojem su ove godine nastupili natjecatelji iz čak 77 zemalja svijeta.

U kategoriji Kumite U14 (-42 kg ), nastupilo je 55 natjecatelja iz 22 zemlje.

– Ovo je bio težak turnir i drago mi je da sam uspjela osvojiti prvo mjesto. Idem korak po korak, skupljam bodove, i na dobrom sam putu da se kvalificiram na Europsko prvenstvo U16 iduće godine, zadovoljno je rekla Nives Podvorec.

Istaknula je kako je ponosna što je zlatnu medalju osvojila baš na turniru u Hrvatskoj.

Iako nastupa za njemačku reprezentaciju, Nives Podvorec odmalena ljetuje kod rodbine u Hrvatskoj, svoje podrijetlo nosi u srcu, kao i ljubav prema sportu.

Fenix-magazin/MD/Ljiljana Đalok/ Foto: Fenix (Karmen Podvorec)