Dora Ljutić 17. u veleslalomu na EYOF-u / Foto: Hina

ŽENSKI VELESLALOM: Dora Ljutić 17. u veleslalomu na EYOF-u

Petog natjecateljskog dana na XVI. zimskom Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u talijanskom Tarvisiju je održan ženski veleslalom, a hrvatska predstavnica Dora Ljutić zauzela je 17. mjesto u konkurenciji 87 skijašica u dobi od 14 do 18 godina.

Kao i u slalomskom nastupu prethodnog dana, Ljutić je u drugoj vožnji popravila plasman – ovaj put je sa 20. mjesta uspjela napredovati do 17., s ukupnim vremenom 2:50.47.

Za veleslalomskom pobjednicom Talijankom Ludovicom Righi zaostala je 3.99 sekundi. Srebrnim odličjem okitila se Šveđanka Moa Landstroem (+0.27), a broncom Austrijanka Nadine Hundegger (+0.49).

Našoj predstavnici na EYOF-u ostaje još subotnji nastup u superveleslalomu.

Dvojica hrvatskih biatlonaca nastupili su u utrci na 12.5 kilometara – Matija Legović je bio 13. (39:28.8), dok je Filip Crnić zauzeo 19. mjesto (40:08.5). Pobijedio je Slovenac Pavel Trojer (34:52.2).

Natjecalo se i dvoje naših skijaških trkača – Leona Garac bila je 47. (3:24.82) u izlučnoj utrci klasičnog sprinta, što nije bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale, dok je Borna Kuprešak zauzeo 53. mjesto (3:01.48), s istim epilogom glede prolaska u četvrtzavršnicu.

Pretposljednjeg dana EYOF-a na stazu će skijaš Karlo Filipec u veleslalomu, a Meri Marinac nastupit će u slobodnom programu umjetničkog klizanja.