ZBOGOM EGIPAT: Hrvatski rukometaši se vraćaju doma bez medalje, protiv odlične Danske nije išlo

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Egiptu nakon što je susretu posljednjeg kola drugog kruga izgubila od Danske sa 26-38 (15-17).

Hrvatskoj je za prolaz igrala samo pobjeda, no upisala je težak poraz pa uz Dansku dalje ide i Katar.

Hrvatska je doživjela debakl protiv svjetskih prvaka Danaca i jedan od najtežih poraza u povijesti. Nakon dobrih 15 minuta, Danci su zaigrali ozbiljnije i kaznili sve hrvatske nedostatke kojih je u Egiptu bilo pregršt. Dva gola razlike na poluvremenu davao je nadu Červarovim izabranicima, a onda je u drugom dijelu uslijedio masakr bez milosti Danaca. U 20 mijuta drugog dijela Hrvatska je zabila samo četiri gola i na trenutke izgledala poput Urugvaja ili DR Konga.

Sedmorica danskih igrača imali su ozbiljne želučane tegobe uoči ove utakmice, a najteže je prošla najveća danska zvijezda Mikkel Hansen, koji nije bio u sastavu. Iako je danski izbornik Jacobsen kazao da ga ne zanima pobjeda protiv Danske, oni su na ovoj utakmici igrali dovoljno dobro da razbiju bilo kakvu nadu na ovom prvenstvu neprepoznatljive Hrvatske, koju je načeo Japan, razbila Argentina, a dokrajčila Danska.

Hrvatska je utakmicu s bitno većom energijom nego protiv Argentine i to je rezultiralo vodstvom 4-2 i 6-4. No, Danci su povećali agresivnost u obrani, razbranio se Landin, a iskoristili su čak šest napada zaredom za preokret (9-7, 10-8, 11-9).

Ipak, zahvaljujući golovima Martinovića i Karačića, Hrvatska do kraja poluvremena nije otišla u ozbiljniji zaostatak, te se na odmor krenulo s rezultatom 17-15 za Dance.

Igrači Line Červara odigrali su puno bolje nego u porazu od Argentine, no obrana je ipak primila čak 17 golova i dala je puno lakih pogodaka svjetskim prvacima. Hrvatska je u prvih 15 minuta prvog dijela primila svega 5 golova, a onda čak 12 u drugih 15 minuta, dok je Pešić ostao na četiri obrane.

Drugi dio počelo je s tri uzastopna danska gola (15-20)  i Červar je nakon samo četiri minute igre morao zatražiti “time-out”. Ni to nije pomoglo, dapače, Danska je sa serijom 6-0 povela s ogromnih 23-15 i uslijedio je potpuni raspad naše igre, dok Hrvatska u prvih osam minuta drugoga dijela nije zabila gol. Agonija se nastavila, u u 44. minuti bilo je 28-17, ogromnih +11 razlike za Dansku., u 53. minuti 34-20, a nakraju konačnih 38-26.

Dance su do pobjede predvodili Emil Jakobsen s osam, Jacob T. Holm sa šest, te Nikolaj Oris Nielsen s pet golova, dok su u našim redovima najefikasniji bili Marino Marić sa šest, te Igor Karačić s pet golova.

Danska će u četvrtfinalu igrati protiv Egipta, dok će Katar na noge Šveđanima.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Španjolska i Norveška, te Francuska – Mađarska.

HRVATSKA – DANSKA  26-38 (15-17)

HRVATSKA: Pešić, Šego; Marić 6, Duvnjak 1, Horvat 2, Brozović, Karačić 5, Štrlek, Čupić 3, Musa, Mamić 2, Šebetić 1, Mandić 1, Jaganjac 2, Kević, Martinović 3.

DANSKA: Landin, M.Jacobssen; Moeller 1, E. Jacobssen 8, Zachariassen 4, Mensah 3, Larsen, Olsen, Hansen 3, Andersson 2, Nielsen 5, Holm 6, Gidsel, Saugstrup 3, Christensen 3, Hakl, Moelgard,

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minuta, Danska 6 minuta.

SEDMERCI: Hrvatska 2/2, Danska 6/6

SUCI: Raluy i Sabroso (Španjolska)