ZBOG NEPRAVILNOSTI U TRANSFERIMA: Juventusu oduzeto 15 bodova, najavljena je žalba

Zbog otkrivenih nepravilnosti u transferima igrača talijanski nogometni sud je odlučio torinskom Juventusu oduzeti 15 bodova u ovoj sezoni, priopćili su u petak iz Talijanskog nogometnog saveza (FIGC).

 

Prije ove odluke Juvenus je držao treće mjesto u Serie A sa 37 bodova, deset manje od vodećeg Napolija. Sa 22 boda torinska momčad pada na 10. mjesto, 20 kola prije kraja prvenstva.

Kazna je bitno stroža od one koju je tražio tužitelj, a predloženo je bilo oduzimanje devet bodova. Sud je, također odlučio bivšem predsjedniku Juventusa Andrei Agnelliju zabraniti rad u talijanskom nogometnu na razdoblje od 24 mjeseca.

Sa 30 mjeseci zabrane rada kažnjen je bivši sportski direktor Juventusa Fabio Paratici, koji je danas na sličnoj poziciji u engleskom premierligašu Tottenham Hotspuru.

Iz Juventusa su zanijekali da je u njihovom poslovanju bilo nepravilnosti te su izjavili da je njihovo računovodstvo radilo prema standardima u nogometnom svijetu.

Najavljena je žalba.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica
ZNATE LI ZA PRAVILO 0,2 BARA? ADAC izdao hitno upozorenje za vozače zbog ljetnih vrućina