Ana Konjuh / Foto HINA

WTA U MELBOURNEU: Pobjeda Ane Konjuh, poraz Petre Martić

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh 2022. godinu otvorila je pobjedom. Na WTA turniru u Melbourneu na startu je izbacila sedmu nositeljicu.

Nakon sat i pol vremena Konjuh, inače 67. na WTA ljestvici, svladala je sa 6-4, 6-4 Čehinju Terezu Martincovu. Meč je bio prilično neizvjestan i brojni su gemovi odlazili do izjednačenja, no Konjuh je u oba seta bila za nijansu ispred svoje suparnice.

Razliku su posebno napravili trenuci kod spašavanja break-lopti pa je tako Konjuh spasila čak devet od ukupno 11 break-šansi svoje suparnice. Inače, Konjuh je po dva puta oduzimala servis 48. svjetskoj igračici u svakom setu.

Meč se mogao produžiti, kod 5-4 u drugom setu Konjuh je servirala za pobjedu, ali se i tada uspješno spasila izgubljenog gema na početni udarac.

U 2. kolu Konjuh će igrati protiv estonske tenisačice Kaije Kanepi koja je sa 6-7(2), 7-6(7) i 6-2 svladala Rumunjku Cristian.

Podsjetimo kako je u utorak meč 1. kola na WTA turniru u Melbourneu odigrala i Petra Martić, ali nije bila uspješna kao Konjuh. Martić je godinu otvorila porazom. Sa 6-3, 6-4 bolja je bila belgijska tenisačica Maryna Zanevska koja će u idućem nastupu igrati protiv povratnice na terene, Japanke Naomi Osake.