Petre Martić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

WIMBLEDON: Petra Martić preskočila prvu prepreku, Borna Ćorić opet ispao u prvom kolu

Nakon odličnog nastupa u kvalifikacijama, hrvatska tenisačica Petra Martić je preskočila i prvu prepreku u glavnom dijelu trećeg Grand Slam turnira sezone Wimbledona.

Martić je u susretu 1. kola nakon dva sata i 37 minuta igre pobijedila 20. nositeljicu Australku Dariju Gavrilovu 6-4, 2-6, 10-8.

Martić je Wimbledonu zaigrala po prvi put nakon 2014. godine kada je ispala u 1. kolu. Ovoga puta uspjela je preskočiti prvu prepreku, plasiravši se u 2. kolo gdje je zadnji put bila 2013. godine kada je u All England Clubu ostvarila i najbolji rezultat stigavši do trećeg kola.

Hrvatska tenisačica je odigrala sjajno prvi set, vrlo slabo drugi, ali se u trećem ponovo probudila i nakon velike drame stigla do pobjede.

Nakon izjednačenog otvaranja meča, 26-godišnja Splićanka je prva dočekala priliku za break i odmah je iskoristila. Kod 2-2 je oduzela servis suparnici za vodstvo 3-2. Nažalost, već u idućoj igri 23-godišnja Ruskinja koja je 2015. uzela australsko državljanstvo, je uzvratila poravnavši rezultat na 3-3. No, uslijedio je novi ‘break’ i nova prednost hrvatske tenisačice. Martić je do kraja set mirno obranila svoj servis i nakon 44 minute dobila prvi set 6-4.

U drugom setu Martić je kod rezultata 1-1 imala novu break loptu, ali je nije uspjela iskoristiti. No, Gavrilova je iskoristila svoju priliku i kod vodstva 3-2 načinila je prvi break, a kod rezultata 5-2 i drugi break za 6-2 i 1-1 u setovima.

Na otvaranju odlučujućeg, trećeg seta Gavrilova je povela 1-0 što je bio njezin peti osvojeni gem u nizu. Martić je na sjajan način prekinula ‘crnu seriju’. Izjednačila je na 1-1, a potom svojoj suparnici oduzela servis. Njezina prednost je kratko trajala, jer je 21. tenisačica svijeta uzvratila breakom za 2-2.

Australka je kod vodstva 4-3 došla do nove dvije break lopte, ali je Martić odigrala odlično spasivši gem, a time i vjerojatno meč. Do rezultata 8-8 obje su tenisačice držale svoj servis, a onda je uslijedio najljepši gem meča. Trajao je čak 15 minuta, a srećom, otišao je na stranu naše igračice. Tijekom gema vidjeli smo osam izjednačenja i četiri propuštene break lopte. No, Petra je iskoristila petu loptu za obrat, povela 9-8, a potom mirno odservirala za pobjedu nakon dva i pol sata igre.

U drugom kolu Martić će igrati protiv pobjednice dvoboja između Japanke Rise Ozaki i Čehinje Denise Alertove.

Ančić ispao

Drugu godinu zaredom hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je nastup u 1. kolu Wimbledona, gdje ga je u u utorak sa 7-6 (4), 6-4, 7-6 (6) pobijedio Amerikanac Ryan Harrison (ATP – 41.).

Ćorić je samo u premijernom wimbledonskom nastupu uspio proći prvu prepreku, a porazom od Harrisona još je jednom dokazao da još uvijek nije pronašao način kako se nositi sa suparnicima na travnatoj podlozi.

Naš je reprezentativac propustio osvojiti prvi set u kojem je vodio 5-3, ali nije došao do set-lopte. Harrison je prvi set osvojio u tie-breaku, a za osvajanje druge dionice ključno je bilo oduzimanje Ćorićevog servisa u sedmom gemu. Amerikanac je do trećeg ‘breaka’ u meču stigao u petom gemu trećeg seta.

Borna Ćorić, poznat po svom borbenom duhu, pokušao je preokrenuti dvoboj. Spasio je meč-loptu u devetom gemu, a potom oduzeo servis Harrisonu za izjednačenje na 5-5. Treći set je odlučen u ‘tie-breaku’ u kojem je 20-godišnji Zagrepčanin poveo 4-2, ali nije uspio doći do set-lopte. Kod 5-6 je spasio i drugu meč-loptu, ali su sljedeća dva poena otišla na stranu američkog tenisača koji je na taj način treći put u karijeri izborio nastup u drugom kolu Wimbledona, gdje će mu suparnik biti Čeh Tomaš Berdych.

WIMBLEDON, tenisači – 1. kolo

Radu Albot (Mol) – Facundo Bagnis (Arg) 4-6, 6-4, 7-6 (9), 7-6 (3)

Miloš Raonić (Kan/6) – Jan-Lennard Struff (Njem) 7-6 (5), 6-2, 7-6 (4)

Mihail Južnij (Rus) – Nicolas Mahut (Fra) 6-2, 7-5, 6-4

Andrej Rubljev (Rus) – Stefano Travaglia (Ita) 6-7 (3), 6-3, 7-5, 1-6, 7-5

Albert Ramos-Vinolas (Špa/25) – Jordan Thompson (Aus) 6-4, 6-4, 7-6 (4)

Steve Darcis (Bel) – Ričardas Berankis (Lit) 4-6, 6-3, 2-6, 6-4, 6-3

Ryan Harrison (SAD) – BORNA ĆORIĆ (HRV) 7-6 (4), 6-4, 7-6 (6)

Tomaš Berdych (Češ/11) – Jeremy Chardy (Fra) 6-3, 3-6, 7-6 (4), 6-4

Gael Monfils (Fra/15) – Daniel Brands (Njem) 6-3, 7-5, 6-4

Kyle Edmund (VB) – Alex Ward (VB) 4-6, 6-3, 6-2, 6-1

Yuichi Sugita (Jap) – Brydan Klein (VB) 7-6 (5), 6-3, 6-0

Juan Martin del Potro (Arg/29) – Thanasi Kokkinakis (Aus) 6-3, 3-6, 7-6 (2), 6-4

Ernests Gulbis (Lat) – Víctor Estrella Burgos (Dom) 6-1, 6-1, 6-2

Adam Pavlašek (Češ) – Ernesto Escobedo (SAD) 6-7 (7), 6-1, 6-3, 6-1

Novak Đoković (Srb/2) – Martin Kližan (Slk) 6-3, 2-0, predaja