Radar (ilustracija) / Foto: Fenix (SIM)

WIESBADEN: Evo koliko je Njemačka zaradila na vozačima koji prekoračuju brzinu

U prošloj godini Njemačka je uprihodila 27,5 milijuna eura od kazni za prekoračenje brzine. To je za 23,5 posto više nego u 2017.godini.

 

Iznio je to ministar unutarnjih poslova Peter Beuth (CDU) na postavljeno pitanje FDP-a, javljaju njemački mediji.

Sa 154 mjerna uređaja, policija je lovila vozače koji su vozili više od ograničenja bzine.

Od tih mjernih jedinica, 149 je onih nestacionarnih a po tri nepokretne jedinice se nalaze na A 5 Frankfurter Kreuz, na A 44 u Dreieck Kassel-Süd i na A 3 Elzer Berg.

Tim uređajima treba dodati i dva nova uređaja od prošle godine, tzv. “prikolice“ koje su posebno učinkovite i gotovo neuništive od oštećenja. Ta prikolica se stalno premješta i svako malo je na nekom novom mjestu.

U međuvremenu je policija kupila još pet tih “prikolica” koji su u uporabi od ožujka ove godine. Za sedam takvih uređaja država je izdvojila 1,03 milijuna eura.

Fenix-magazin/DP

Povezano

Prometna nesreća (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
MOTOCIKLIST PRETICAO KOLONU: Smrtno stradao vozač (31) i suputnica (27)
KAO U HOROR FILMU: Otvorio vrata stana, susjed ga napao sjekirom
NAKON 6 DANA POTRAGE: Pronađeno tijelo 11-godišnje djevojčice
Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
ZAVRŠENA TALAČKA KRIZA U DORTMUNDU: Predao se 51-godišnji Srbin koji je pucao na policajca i držao svoje 3 kćeri za taoce  
Požar u Los Angelesu / Foto: Anadolu
TIJELA PRONAĐENA U ZAPALJENOM VOZILU: Pakistanci na brutalan način ubili četvoricu radnika
NEREDI NAVIJAČA NAKON POBJEDE PSG-a: Jedan poginuli, a privedeno 780 izgrednika, uključujući 283 u Parizu – ozlijeđeno 7 policajaca