Šime Vrsaljko u hrvatskom dresu / Foto: Hina

VRSALJKO: S Olympiakosom želim titule i Ligu prvaka

Hrvatski nogometni branič Šime Vrsaljko, koji je prošli tjedan prešao iz Atletico Madrida u grčki Olympiakos, izjavio je po dolasku u novi kub da je došao ondje osvajati trofeje i igrati u Ligi prvaka.

Vrsaljko je bio u Atleticu od ljeta 2016. godine a 30. lipnja mu je istekao ugovor.

“Bilo mi je lako donijeti odluku o prelasku u Olympiakos zbog velike povijesti tog kluba i mentaliteta koji mi se sviđa”, izjavio je 30-godišnji desni bek za Olympiakosove medije, prenose španjolske novine Mundo Deportivo.

“Nakon što sam se susreo s ljudima iz kluba doista sam lako odlučio prihvatiti ponudu jer klub ima i sjajne navijače”, dodao je.

Vrsaljko je potpisao ugovor na tri godine, do 30.lipnja 2025.

“Poznajem ovaj klub, pun je energije, s velikim očekivanjima. Činjenica da ću se boriti za titule i moći igrati Ligu prvaka (Olympiakos to natjecanje tek treba izboriti kroz pretkolo) potaknuli su me na dolazak”, izjavio je. “Svaki dan ću davati sve od sebe”, napomenuo je.

Olympiakos je prošle sezone osvojio grčko prvenstvo, a Atletico Madrid je zauzeo treće mjesto u španjolskom prvenstvu čime je izborio direktno mjesto u Ligi prvaka. Vrsaljko, koji je 2018. s Atleticom osvojio Europsku ligu a 2021. španjolsko prvenstvo, bio je pao u drugi plan kod trenera Diega Simeonea uslijed učestalih izostanaka zbog ozljeda.

Istovremeno je izgubio i mjesto na desnom boku u reprezentaciji Hrvatske koje su zauzeli Josip Juranovnić iz Celtica i Josip Stanišić iz Bayerna. Izbornik Zlatko Dalić pozvao ga je u lipnju na utakmice Lige nacija pa se našao u reprezentaciji prvi put nakog godinu dana. U posljednoj utakmici, u kojoj je Hrvatska pobijedila Francusku 1-0 u Parizu, nije igrao.

Odlaskom u Olympiakos nada se kontinuitetu utakmica i povratku u formu.

“Pogledao sam puno video zapisa Olympiakosovih navijača, oni traže da se daje sve od sebe na terenu, a to će biti dobro za nas na travnjaku ali i izvan njega”, rekao je nastavivši hvaliti novog poslodavca.

Olympiakosov trener Pedro Martins izjavio je da je Vrsaljko, koji je s Hrvatskom osvojio srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu godine 2018., “kvalitetan igrač”. “Sigurno će nam pomoći. Dovoljno je iskusan da se brzo integrira u ekipu i pruži ono što želimo”, rekao je Martins.

Vrsaljko je ranije nastupao i za talijanske klubove Inter, Sassuolo i Genovu te zagrebačke Dinamo i Lokomotivu.