Momčad Croatije Zürich pred posljednju utakmicu prvenstva / Foto: Fenix (I.Barišić)

Visoka pobjeda Croatije Zürich za kraj sezone, junak utakmice Dario Perković

U posljednjem kolu prvenstva švicarske 3. amaterske lige regije Zürich, momčad Croatije Zürich upisala pobjedu i tako je pobjedom obilježila kraj sezone. Junak pobjede je Dario Perković koji je postigao dva pogotka i upisao dvije asistencije.

NK Croatia – FC Engstringen 5:1 (3:1)

Turbulentni proljetni dio prvenstva nije baš mazio momčad Croatije koja je upisala samo tri pobjede u proljetnom dijelu prvenstva. No posljednju utakmicu sezone Croatija je odradila na visokom nivou i time je pokazala i svom protivniku, ali i drugim klubovima da nije lak plijen.

Odličnom igrom i preciznim dodavanjima već u prvom poluvremenu hrvatski klub bio je u vodstvu od 3:1 dok su u drugom poluvremenu samo potvrdili svoje iskustvo, a bilo je tu i velike želje za pobjedom. I dok se čekao kraj utakmice Luka Lapenda u samoj 90. minuti pogađa za konačan rezultat 5:1 dok su se prije njega u listu strijelaca po dva puta upisali Stanislav Blažanović i Dario Perković koji je imao i dvije asistencije kod postignutih pogodaka.

Malobrojna publika bila je prezadovoljna predstavom Croatije za kraj prvenstva i brzo su svi zaboravili pretposljednju utakmicu protiv FC Blue Stars koju je momčad Croatije izgubila sa visokih 3:7.

Sastav NK Croatia Zürich: Giuliano Škara, Danijel Komin, Ivan Dukić, Ante Vukadin, Dario Perković (C), Kristijan Krstić, Luka Lapenda, Marko Jelečević, Stanislav Blažanović, Kristijan Krstić, Stjepan Laštro. Na klupi:Daniel Dežić, Josip Tomičić, Ivan Knežević, Nicola Petrlić. Treneri: Stanislav Blažanović, Dario Perković. Strijelci za Croatiju ZH: 16.min. 1:0 Dario Perković, 24.min. 2:0 Stanislav Blažanović, 30.min. 3:0 Stanislav Blažanović, 35.min 3:1 Antonio Carlos Ferreira, 55.min. 4:1 Dario Perković, 90.min. Luka Lapenda.