[VIDEO] Sevilla predvođena strijelcem Rakitićem preko Porta u polufinale

Bio je to 15. ovosezonski pogodak Rakitića i 19. asistencija

Predvođena Ivanom Rakitićem španjolska Sevilla izborila je nastup u polufinalu Europske lige. Nakon što je pobijeđena u prvom četvrtfinalnom susretu u Portu (1:0), andaluzijska momčad u uzvratu je uspjela nadoknaditi zaostatak uvjerljivo slavivši 4:1.

Domaći su poveli već u 5. minuti i to iz jedanaesterca kojeg je sigurno izveo kapetan Rakitić, a u 26. minuti, kad je nakon Rakitićeve asistencije pogodio Vitolo, imali su rezultat koji ih je vodio u polufinale. Potpuni slom Portugalaca bio je vidljiv u 29. minuti jer vodstvo od 3:0 donio je Bacca. Gameiro je još pogodio u 79. minuti, a počasni prekrasni pogodak za Porto dijelo je Quaresme u posljednjoj minuti utakmice.

Rakitić je igrao do 86. minute, a kad je izlazio dobio je ovacije punog Ramón Sánchez Pizjuán stadiona. Pogodak koji je postigao bio mu je treći ove sezone u Europskoj ligi.

Mogući suparnici Seville u polufinalu su Juventus, Benfica i Valencija koja je napravila čudo nadoknadivši poraz od 3:0 razmontiravši u uzvratu Basel 5:0. (ha)

>>Bayern u polufinalu, a Robben hvali Mandžu: Ključan je bio njegov pogodak