Foto Hina

(VIDEO) SENZACIJA U NIZOZEMSKOJ! Povijesna pobjeda Osijeka! Pao je nizozemski velikan

Nogometaši Osijeka priredili su senzaciju pobijedivši u prvom susretu 3. pretkola u Eindhovenu slavni PSV s 1-0 (0-0). Uzvrat je za sedam dana na Gradskom vrtu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Borna Barišić iz jedanaesterca u 57. minuti.

Osijek je došao do senzacije u Eidnhovenu pobijedivši slavni nizozemski klub i to potpuno zasluženo jer su Osječani bili opasniji tijekom cijele utakmice. Bila je to najveća europska pobjeda u povijesti Osijeka, a pogodak vrijedan velikog slavlja postigao je kapetan Barišić u 57. minuti iz penala. Osječka obrana je bila gotovo savršena tijekom cijelog dvoboja, a u napadu su Osječani mogli doći do još kojeg gola protiv dosta blijedih Nizozemaca.

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no “plavo-bijeli” su ipak imali prvu priliku na utakmici kada je Mudražija u 20. minuti opalio preko grede. U 38. minuti je Barać u zadnji trenutak blokirao udarac de Jonga iz blizine, a bio je to i najopasniji trenutak za obranu Osijeka koja je svoj posao u prvom dijelu odradila savršeno.

U 56. minuti nevjerojatna šansa za Osijek kada je branič Shwaab prekratko vraćao loptu svojem vrataru, a Grezda nije uspio provući loptu ispod Zoeta. No, u istoj minuti Osječani dolaze do gola nakon što je Brenet u kaznenom prostoru srušio Mudržaiju, a kapetan Barišić iz jedanaesterca lako pogodio za senzacionalno vodstvo hrvatskog kluba.  U 73. minuti sjajna intervencija vratara Malenice koji je obranio opasan udarac Bergwijna, a isti igrač je pogodio vratnicu u 78. minuti.  U trećoj minuti nadoknade Ejupi je imao veliku priliku i za drugi gol, ali vratar Zoet maestralno brani njegov šut glavom.

PSV EINDHOVEN – OSIJEK 0-1

Pred 28.000 gledatelja na stadionu Phillips Arena sudio je Dallas iz Škotske.

Strijelac: 0-1 Barišić (57pen)

PSV: Zoet – Arias, Schwaab (Propper, 79), Isimat-Marin, Brenet – Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar (Pereiro, 63)- Bergwijn, L.De Jong, Locadia (Lozano, 63)

OSIJEK: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić – Mioč, Mudražija (Lesjak, 80)- Bočkaj (Pušić, 90), Lopa (Lukić, 66), Grezda – Ejupi.