VIDEO Santini postigao 12. pogodak, no Kortrijk je i dalje u krizi

Zadranin je opet na vrhu ljestvice strijelaca belgijske lige

Belgijski Kortrijk već šest utakmica ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu, točnije od 2. studenog. U susretu 20. kola tamošnjeg prvenstva na gostovanju kod Mechelena doživio je najteži poraz ove sezone – 5:2. Inače, Mechelen je savladao Kortrijk i na njegovu travnjaku još početkom sezone (2:1).

No, ono što može veseliti je novi pogodak hrvatskog napadača Ivana Santinija. Bio je to posljednji pogodak na utakmici postignut u 87. minuti iz jedanaesterca. Santini je prekinuo ‘post’ koji je trajao od 11. kola kada je posljednji puta zatresao mrežu u prvenstvu.

Zadranin se tako sa 12 pogodaka izjednačio s vodećim strijelcima lige – Michyem Batshuayijem iz Standarda i Hamdijem Harbaouijem iz Lokerena.

Kortrijk drži 7. mjesto u prvenstvu sa 29 bodova dok vodeći Standard ima 44 i utakmicu manje. (ha)

>>Santini postao hit u Belgiji: Evo tko ga želi u svojim redovima…