Očekuje se još neviđen spektakl navijača Eintrachta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S.Konta)

(VIDEO) SAN O FINALU JOŠ ŽIVI: Eintracht bez kažnjenog Rebića odigrao 1:1 protiv Chelsea, Mateo Kovačić igrao od 82. minute

U izvanrednoj utakmici i još boljem ugođaju kojeg su stvorili domaći navijači Eintrachta, momčad iz Frankfurta odigrala je neriješeno 1:1 (1:1) protiv Chelseaja u prvoj polufinalnoj utakmici Europske nogometne lige. U drugoj polufinalnoj utakmici Arsenal je u Londonu svladao Valenciju sa 3-1 (2-1).

Rasprodana Commerzbank Arena u Frankfurtu od početka se pretvorila u crno-bijelo more zastava, dok su domaći navijači fanatičnim navijanjem i pjesmom bodrili svoj klub u sudaru protiv nogometnog diva iz Londona. Preko cijele  sjeverozapadne tribine bio je postavljen divovski baner koji je aludirao na prošlost i koheziju najvatreniji frankfurtskih navijača. Bio je to još jedan kamen u mozaiku neponovljive ovogodišnje koreografije u  utakmicama Eintrachta u Europskoj ligi.

Eintracht je nakon bolje igre poveo u 23. minuti golom Jovića koji je odlično pucao glavom sa 15-ak metara nakon ubacivanja Kostića. Zadnjih 15 minuta prvog poluvrena gosti iz Londona su uspostavili ravnotežu i pred sam odlazak na odmor, u 45. min,  došli su do izjednačenja preko Pedra. Asistirao mu je Loftus-Cheek.

U drugom poluvremenu Eintracht je opet dobro počeo ali su gosti imali veći posjed lopte. Momčad Eintrachta je pokazala kako se može nositi sa velikim protivnikom i uzvrat u Londonu je još uvijek otvoren. Nada kod navijača Eintrachta za finala još uvijek živi.

Ante Rebić nije imao pravo nastupa za Eintracht zbog žutih kartona, dok je Mateo Kovačić igrao za Chelsea od 82. minute.

U Londonu je povela Valencia golom Diakhabiyja u 11. minuti koji je s jednog metra glavom poslao loptu u mrežu iz gužve koja se stvorila nakon kornera, no već do odmora Arsenal je preokrenuo s dva gola Lacazettea koji su bili posljedica pogrešaka gostujuće obrane. U 18. minuti upravo je Lacazette započeo akciju uposlivši Aubameyanga koji je izigrao čitavu obranu Valencije i vratio nečuvanom Lacazetteu koji je sa 16 metara pogodio prazan gol, a u 25. minuti vratar Neto vrlo slabo reagirao na udarac glavom Lacazettea i lopta mu je pobjegla preko gol-linije. Konačnih 3-1 postavio je Aubameyang u 90. minuti iz neposredne blizine nakon lijepog ubacivanja Kolašinca.

Uzvratne utakmice igrat će se za tjedan dana u Londonu, odnosno Valenciji, a pobjednici će se susresti u finalu 29. svibnja u Bakuu.