VIDEO Prekrasan pogodak Modrića, Götze pogodio nakon Mandžina udarca

Srna i Eduardo će na proljeće sa Šahtarom igrati u Europskoj ligi

Danas su odigrane utakmice posljednjeg kola u skupinama A, B, C i D Lige prvaka.

Real Madrid je na gostovanju u Kopenhagenu, iako je već osigurao prvo mjesto u skupini B, slavio rezultatom 2:0. Prvi pogodak postigao je hrvatski veznjak Luka Modrić, prekrasno pogodivši u 25. minuti. Hrvatski reprezentativac igrao je do 82. minute. Konačan rezultat postavio je Cristiano Ronaldo u 48. minuti.

Mario Mandžukić našao se u početnom sastavu Bayerna koji je u uzbudljivom susretu sa Manchester Cityjem (2:3) doživio tek drugi ovosezonski poraz u svim natjecanjima, a prekinut je i niz od deset uzastopnih pobjeda u Ligi prvaka. Bavarci su već u 12. minuti imali vodstvo 2:0. Prvo je pogodio Müller (u 5. minuti) pa Götze sedam minuta kasnije nakon Mandžukićeva udarca. Preokret su engleskoj momčadi donijeli Silva (28.), Kolarov (59.) i Milner (62.). Mandžukiće je igrao do 68. minute.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo nisu uspjeli sa svojim Šahtarom izboriti nastup u osmini finala. Manchester United je slavio 1:0 pogotkom Jonesa i gurnuo Šahtar u Europsku ligu. Srni je to bio 50. nastup u Ligi prvaka za Šahtar. Dobio je i žuti karton. Eduardo nije nastupio.

Skupina A: Manchester United – Šahtar 1:0, Real Sociedad – Bayer 0:1.

Poredak: Man. United 14, Bayer 10, Šahtar 8, Real Sociedad 1.

Skupina B: Kopenhagen – Real Madrid 0:2, Galatasaray – Juventusa prekinuto zbog snijega i tuče.

Poredak: Real 16, Juventus 6 (-1), Galatasaray 4 (-1), Kopenhagen 4.

Skupina C: Benfica – PSG  2:1, Olympiakos – Anderlecht 3:1.

Poredak: PSG 13, Olympiakos 10, Benfica 10, Anderlecht 1.

Skupina D: Bayern – Manchester City 2:3, Plzen – CSKA 2:1.

Poredak: Bayern 15, Manchester City 15, Plzen 3, CSKA 3. (ha)

>>Među 15 najboljih napadača: Mandžukić kandidat i za Fifinu momčad godine