VIDEO Pogledajte Sertićevu ‘bombu’: Lopta je putovala 111 km/h!

Ispalio sam petardu i ušlo je, kazao je 24-godišnji veznjak

Dvojica igrača hrvatskih korijena bili su strijelci na susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva između Nice i Bordeauxa (1:2). Goste je u vodstvo u 31. minuti doveo Gregory Sertić, veznjak koji se mnogo puta dosad spominjao u kontekstu igranja za hrvatsku reprezentaciju. Bio je to sjajan pogodak za kojeg Francuzi pišu da je lopta putovala brzinom od 111 km/h, a najbolje ga je opisao sam Sertić:

– Čuo sam kako mi Henri Saivet viče ‘pucaj’! Nisam razmišljao, udario sam loptu, ispalio sam petardu i ušlo je. Kad sam vidio putanju lopte, znao sam da će ući – kazao je 24-godišnji veznjak i dodao:

– Znali smo da će nam pobjeda u Nici donijeti skok na ljestvici. Ako ostvarimo dobar rezultat i u sljedećem kolu protiv Nantesa, doći ćemo na peto, šesto mjesto. Već se radujem idućem vikendu, no prije toga idemo u Nikoziju po pobjedu protiv APOEL-a u Europa ligi.

Nakon Sertićeva pogotka, koji mu je bio drugi u ovoj sezoni, vodstvo Bordeauxa je u 59. minuti udvostručio Ludovic Obraniak.

Počasni pogodak za Nicu postigao je Dario Cvitanich, argentinski napadač hrvatskih korijena, i to udarcem s bijele točke u 77. minuti. Bio mu je to 7. prvenstveni pogodak te dijeli treće mjesto na listi najboljih strijelaca.

Vodeći u prvenstvu je PSG sa 28 bodova, dok su Bordeaux i Nica 10. odnosno 11. sa po 17 bodova. (ha)