VIDEO Pogledajte kako su Kovačevi mladi Hrvati potopili Ukrajinu

Hrvatska je nakon dvije odigrane utakmice na diobi prvog mjesta sa Švicarskom

rebicxHrvatska reprezentacija do 21 godine uspješno je, u kvalifikacijama za Euro 2015. godine, premostila gostovanje kod nezgodne Ukrajine pobijedivši 2:0 pogocima Rebića (16. minuta) i Brozovića (19. minuta).

Ključnu ulogu odigrale su mlade zvijezde Intera i Fiorentine, Mateo Kovačić i Ante Rebić, koje je izbornik seniorske reprezentacije Igor Štimac ustupio kolegi u mladoj reprezentaciji Niki Kovaču. Bivši kapetan vatrenih, Niko Kovač, već se uoči susreta zahvalio Štimcu na tom ‘poklonu’ koji je kako se pokazalo bio ključan faktor u ovoj pobjedi.

Dodajmo i kako je Kovačić kod prvog pogotka sjajno asistirao Rebiću, dok je mladi napadač Fiorentine jednako tako odlično proigrao Brozovića. Pogotke možete pogledati ovdje.

Hrvatska je tako, nakon dvije odigrane utakmice u skupini (u prvoj je potopljen Lihtenštajn 5:0) sa šest bodova na diobi prvog mjesta sa Švicarskom. Latvija je treća sa 3 boda, dok su na začelju bez bodova Ukrajina i Lihtenštajn.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će igrati 10. listopada s Lihtenštajnom. (ha)

>>Oproštaj od Turske: Čile pred kraj utakmice potopio Hrvatsku