VIDEO Perišić strijelac i asistent. Petrić, Pranjić i Šifo ‘razvalili’ Olympiakos!

Perišiću je to bio treći pogodak u prvenstvu ove sezone

Nakon što je prije tri tjedna Wolfsburg izbacio Hoffenheim (3:2) na njegovu travnjaku u četvrtfinalu njemačkog kupa, momčad trenera Markusa Gisdola u 23. kolu Bundeslige naplatila je taj poraz Vukovima i to ‘s kamatama’. Naime, Wolfsburg je razbijen sa 6:2, a već na poluvremenu domaći su vodili 4:1.

Ivan Perišić bio je jedina svijetla točka u momčadi Wolfsburga jer je asistirao za pogodak Dosta koji je Vukovima donio poravnanje rezultata (1:1, u 15. minuti) te je postigao drugi pogodak u 76. minuti (za 4:2). Perišiću, koji je igrao do 84. minute, to je bio treći pogodak u prvenstvu i peta asistencija. Ivica Olić u igru je za Wolfsburg ušao u 80. minuti.

Za domaće strijelci su bili Firmino (4), Süle (37), Modeste (39, 43), Salihovic (82-11m) i Schipplock (86).

Wolfsburg je peti na ljestvici sa 39 bodova dok je Hoffenheim na desetom mjestu sa 29 bodova.

Dodajmo kako je još jedan hrvatski reprezentativac bio strijelac ove nedjelje. Danijel Pranjić postigao je pogodak za svoj Panathinaikos u velikom derbiju s Olympiakosom u 27. kolu grčkog prvenstva. Susjedi iz Atene uvjerljivo su slavili (3:0) tek nekoliko dana nakon što su ‘djeca Pireja’ nadigrala veliki Manchester United (2:0) u Ligi prvaka.

Pranjić je postigao prvi pogodak za PAO u 45. minuti, a nakon njega još su pogađali Berg (68) i Abeid (89). Hrvatski veznjak odigrao je cijeli susret, a za Panathinaikos su još nastupili i Gordon Schildenfeld (igrao svih 90 minuta) te Mladen Petrić (ušao u igru u 77. minuti).

Inače, Pranjić je postigao pogodak i u prošlom kolu, u remiju s Ergotelisom, a dosad je u prvenstvu pet puta tresao mrežu u 19 utakmica.

Unatoč porazu Olympiakos je prvi sa 74 boda, dok je Panathinaikos četvrti sa 50 bodova.